Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Malá přírodovědná soutěž v Oudoleni

5.6.2013

Letos byla naše škola pořadatelem tradiční Malé přírodovědné soutěže, která se konala ve dnech 30. a 31. května v zasedací místnosti obecního úřadu.  Zasoutěžily si děti z České Bělé, Havlíčkovy Borové, Krucemburku, Ždírce nad Doubravou a Oudoleně. Soutěž byla určena pro tříčlenná družstva žáků 3., 4. a 5. tříd. Každý samostatně poznával rostliny a živočichy a sbíral body pro své družstvo. Třeťáci určovali 40 živočichů na obrázcích v počítači a 40 rostlin „naživo“, o rok starší už jich měli o 10 více a páťáci už jich měli rovných 60.

Za Oudoleň soutěžila 2 družstva, v prvním Anička Blažková, Nelinka Frühbauerová a Štěpánek Zvolánek a za páťáky nastoupili Eliška Ondráčková, Tomík Husslik a Míša Blažek.

V kategorii 3. ročník zvítězila ZŠ Havlíčkova Borová (237,5b.), stříbrnou příčku obsadil Ždírec nad Doubravou (225 b.) a třetí místo patří Oudoleni (222,5 b.).

Kategorii 4. ročník vyhrála Česká Bělá (291 b.), druhý byl Ždírec nad Doubravou (290,5 b.), třetí Krucemburk (258 b.).

V kategorii 5. ročník se na první příčce umístila Česká Bělá (355 b.), stříbrná byla Oudoleň (346 b.) a bronzovou medaili si vybojoval Ždírec nad Doubravou (330 b.)

Všem vítězům moc gratulujeme, ale především bych chtěla poděkovat všem soutěžícím, že přijeli a na soutěž se pečlivě připravili, paním učitelkám, které je připravovaly a na soutěž je doprovodily, obecnímu úřadu, který nám „propůjčil“ zasedací místnost a v neposlední řadě patří dík i našim žákům, kteří se nejen pečlivě učili rostlinky i zvířátka (všechny děti bez výjimky :-D), ale pomáhali i s organizací soutěže – donesli skleničky, kytičky, třídili rostlinky.

Hlavním posláním této malé přírodovědné soutěže není vyhrát, ale naučit se mít rád přírodu, naučit se známé živočichy a rostliny, kteří žijí okolo nás. Je dobré, když je umíme pojmenovat. Myslím, že soutěž svůj účel více než splnila! Ještě jednou díky všem!   Kateřina Sobotková

Soubory ke stažení

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Loučení s páťáky 2024

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více