Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Malá přírodovědná soutěž v Oudoleni

5.6.2013

Letos byla naše škola pořadatelem tradiční Malé přírodovědné soutěže, která se konala ve dnech 30. a 31. května v zasedací místnosti obecního úřadu.  Zasoutěžily si děti z České Bělé, Havlíčkovy Borové, Krucemburku, Ždírce nad Doubravou a Oudoleně. Soutěž byla určena pro tříčlenná družstva žáků 3., 4. a 5. tříd. Každý samostatně poznával rostliny a živočichy a sbíral body pro své družstvo. Třeťáci určovali 40 živočichů na obrázcích v počítači a 40 rostlin „naživo“, o rok starší už jich měli o 10 více a páťáci už jich měli rovných 60.

Za Oudoleň soutěžila 2 družstva, v prvním Anička Blažková, Nelinka Frühbauerová a Štěpánek Zvolánek a za páťáky nastoupili Eliška Ondráčková, Tomík Husslik a Míša Blažek.

V kategorii 3. ročník zvítězila ZŠ Havlíčkova Borová (237,5b.), stříbrnou příčku obsadil Ždírec nad Doubravou (225 b.) a třetí místo patří Oudoleni (222,5 b.).

Kategorii 4. ročník vyhrála Česká Bělá (291 b.), druhý byl Ždírec nad Doubravou (290,5 b.), třetí Krucemburk (258 b.).

V kategorii 5. ročník se na první příčce umístila Česká Bělá (355 b.), stříbrná byla Oudoleň (346 b.) a bronzovou medaili si vybojoval Ždírec nad Doubravou (330 b.)

Všem vítězům moc gratulujeme, ale především bych chtěla poděkovat všem soutěžícím, že přijeli a na soutěž se pečlivě připravili, paním učitelkám, které je připravovaly a na soutěž je doprovodily, obecnímu úřadu, který nám „propůjčil“ zasedací místnost a v neposlední řadě patří dík i našim žákům, kteří se nejen pečlivě učili rostlinky i zvířátka (všechny děti bez výjimky :-D), ale pomáhali i s organizací soutěže – donesli skleničky, kytičky, třídili rostlinky.

Hlavním posláním této malé přírodovědné soutěže není vyhrát, ale naučit se mít rád přírodu, naučit se známé živočichy a rostliny, kteří žijí okolo nás. Je dobré, když je umíme pojmenovat. Myslím, že soutěž svůj účel více než splnila! Ještě jednou díky všem!   Kateřina Sobotková

Soubory ke stažení

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více