Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Matematická olympiáda

20.1.2016

Dne 19. 1. 2016 jsme jeli na matematickou olympiádu do Havlíčkova Brodu. Jel jsem já, Jenda Kubát a Pepa Stehno (všichni 5. ročník) + paní učitelka. Této olympiády se mohli zúčastnit žáci 5. a 9. ročníku z okresu Havlíčkův Brod, kteří prošli školním kolem. Po příchodu jsme se přihlásili, rozdělili jsme se a už jsme počítali tyto 3 úlohy:

  • Maminka zavařuje švestky do sklenic tak, že švestky z jedné sklenice jí vystačí buď na 16 šátečků, nebo na 4 koláčky, nebo na polovinu plechu ovocných řezů. Ve spíži má 4 takové sklenice a chce upéct 1 plech ovocných řezů a 6 koláčků. Na kolik šátečků jí vystačí zbylé švestky?
  • Strýček Ferda měl 2 zahrady: mrkvová měla tvar čtverce, jahodová měla tvar obdélníku. Přitom šířka jahodové zahrady byla třikrát menší než šířka mrkvové zahrady a délka jahodové zahrady byla o 8 metrů delší než délka mrkvové zahrady. Když strýček zahrady oplotil, zjistil, že obě měly stejný obvod. Určete rozměry mrkvové a jahodové zahrady.
  • Jeden měsíc měl čtyři pondělky, pět nedělí a jeden pátek třináctého. Na který den v týdnu připadl toho roku Nový rok? Kterým dnem v týdnu bude Nový rok v roce následujícím?

Já, Jenda i Pepa jsme skončili na 11. - 23. místě z 29 páťáků, měli jsme každý 6 bodů z 18. Kdo měl 9 bodů, byl považován za úspěšného řešitele. Deváťáci byli v malém počtu, bylo jich jenom sedm. Páťáci nikam nepostupují ale deváťáci ano, postupují do krajského kola.
Potom jsme se stavili v obchodě si něco koupit a pak HURÁÁÁ do Oudoleně! Štěpán Z., 5. ročník

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
6
10

Historie anket

Náhodné foto

Výlet na Krátkou

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více