Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola - březen 2018

17.4.2018

Začal březen a my se vrátili do školky po týdenní pauze, kterou nám vynutily stále se opakující nemoci. Bohužel se chřipka stále držela, a proto musely některé děti i nadále pokračovat v léčení. Děkujeme rodičům, že akceptovali, že je potřeba děti pořádně v klidu doléčit a pak teprve je vracet do kolektivu mezi ostatní děti.

Protože kromě chřipky si užívala své i zima, tak se děti mohly vyřádit na zamrzlých kalužích. V duchu pranostiky "Březen za kamna vlezem" jsme se věnovaly tématu, jaké to bylo - Když ještě nebyla televize. Chtěly bychom s tímto tématem i dále pracovat, proto uvítáme, když kdokoliv z veřejnosti nám jakýmkoliv nápadem přispěje a pomůže nám seznámit děti s touto dobou. Březen, to je předjaří, děti už se začaly těšit na jaro. Při vycházkách hledaly i malinké projevy jara, učily se poznávat první jarní kytičky a poslouchaly rozšiřující se hlasy ptáčků…. A mohl začít dětmi velice oblíbený a očekávaný boj jara se zimou, rády si na něj hrají a užívají si ho. Tentokrát jsme loučení se zimou udělali podle tradice "Vynášení smrtky". Po týdenních přípravách jsme v pátek 23. března v čele s naší vyrobenou Morenou vyrazili za zpěvu písniček a s říkadly k potoku, kde jsme se chtěly zimy zbavit a poslat ji po vodě, aby odplavala z naší vesnice co nejdál. Ale bohužel, přes veškerou snahu se babice Zima zasekla uprostřed potoka a nechtěla se hnout. I když na ni děti neustále křičely Zimo, táhni pryč, nic nepomohlo.... nechali jsme to tedy už na jaru, jak si s tím poradí.

Poslední březnový týden jsme věnovali přípravám na další oblíbené svátky dětí – Velikonoce. Děti si v dílničce s paní Doleželovou vyrobily pár velikonočních ozdobiček. Předškoláci ještě naposledy vyrazili se školou zabruslit si na stadion do Chotěboře.

Předškolákům se už pomalu krátí pobyt u nás v mateřské škole, a tak se pozvolna připravují na blížící se školní povinnosti. Plní různé úkoly nejen ve školce, ale začali si nosit i všelijaké úkoly domů, kde s nimi zápolí společně se svými rodiči. Přejeme hodně trpělivosti☺. Paní učitelky MŠ

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více