Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola - březen 2019

1.4.2019

     Měsíc březen jsme zahájili ve školce s menším počtem dětí, některé si totiž užívaly doma jarních prázdnin s rodiči. Ostatní děti si užívaly volnější hraní ve školce. Společně jsme vylepšili Dramatický koutek, přidali do něj spoustu nových kostýmů a domluvili se, jak je budeme uklízet. Děti tyto dny pracovaly v koutcích dle jejich přání a nápadů a trávily hodně času na zahradě.
     Další týden jsme s dětmi mluvili o prvních jarních květinách. Děti pomocí lup zkoumaly květiny na zahradě a při vycházce měli předškoláci za úkol zaznamenávat, kolik sněženek a bledulek objeví. V tomto týdnu děti pracovaly v centrech aktivit. V Obrázkovém koutku hledaly květiny v knihách a přiřazovaly jim počáteční písmena. V koutku Mozečkovém děti skládaly květinovou sudoku. Koutek Tvořící byl pro tento týden pro děti nejzajímavější a trávily v něm mnoho času, tvořily sněženku skládáním z papíru, mačkáním krepového papíru nebo se jí snažily nakreslit jedním tahem. Poslední koutek, který byl pro děti otevřen, byl koutek Stolečkových her, zde děti hrály květinové pexeso, některé se také věnovaly skládání sněženek z pruhů papíru do celého obrázku. Jelikož už k nám chodí do školky i ty nejmenší, pomáhá nám nejnovější koutek – Koutek pro nejmenší, tady se učí, jak držet nůžky a pastelky, zkouší stavět komín a také pojmenovávat základní barvy a zvládat činnosti určené pro rozvoj jemné motoriky.
     Dne 21. března jsme už konečně s dětmi mohli přivítat jaro, a to nejen v kalendáři, ale i venku. Děti krásné počasí využily především na zahradě, učily se skákat panáka, házely si s míčem, kreslily křídami a hrály nové hry, nejraději na obranu hradu nebo na schovávanou.
     V měsíci březnu děti společně s Agátou uzavřely království vody. Dozvěděly se o vodě spoustu věcí, které je zajímaly. Hledaly nejmenší množství vody, nabíraly ji pipetou, také pozorovaly vodu z potoka i ze studánky. Poslouchaly skladbu od Bedřicha Smetany Vltava, zahrály si na malé kapičky a pochopily, jak funguje koloběh vody. Království vody si pak děti společně vytvořily a Agáta je za to neopomenula pochválit. Paní učitelky MŠ

 

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
5
3

Historie anket

Náhodné foto

Oudoleň 2009

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více