Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola - listopad 2019

2.12.2019

      Listopad jsme zahájili projektovým dnem, který byl věnovaný poznávání pobytových znamení volně žijících živočichů. Přijela za námi paní Rajnošková z ekocentra Chaloupky a přivezla s sebou velké množství různých pobytových znamení, včetně různých bobků a hovínek. Děti si to pěkně užily, když měly možnost všechno si smysly prozkoumat. Také se seznámily s otisky stop některých živočichů. Potom se s miskami a lžícemi vydaly pátrat po znameních přímo do přírody. Chtěly objevit zaječí bobky, ale to se jim bohužel nepovedlo. Bylo po silných větrech, a tak byly asi zapadané čerstvým listím. Našly jen nepřenosné stopy – díry, okusy, krtiny.
     Následoval týden věnovaný přípravám na svátek sv. Martina. Děti se seznámily s legendou, pranostikami, vyrobily si vlastní koníky a těšily se na sníh, který sv. Martin přiveze. A dočkaly se. Sice s malinkým zpožděním, ale první sníh napadl, a tak se na něm děti na zahradě pěkně vyřádily.
     Oslavy sv. Martina jsme zakončili dalším projektovým dnem – výtvarnou dílnou o sv. Martinovi, kterou nám uspořádala paní Krištofová společně s paní Novotnou z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Děti byly z volného tvoření nadšené. Kreslily husími brky, které nám darovala paní Plíhalová, malovaly křídovými pastely a vazelínou. Vytvořily nádherné obrazy, z kterých jsme nakonec vytvořili v budově galerii.
      Další radost měly děti z divadla jejich oblíbeného pana herce Jana Hrubce. Zase přijel k nám do školy se svým Dřevěným divadlem a opět s mistrovstvím a vlastními loutkami zahrál dětem další pohádku z jeho sbírky, pohádku O Ježíškovi.
     Poslední listopadový týden jsme věnovali přípravám na školní besídku, kterou jsme společně se školou zahájili advent. Učitelky MŠ

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více