Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola - Odemykání přírody

15.5.2017

Poslední březnové dny jsme se s dětmi ve školce připravovali na slavnostní otevření přírody po zimě. Oprášili jsme klíče, kterými jsme na podzim přírodu zamkli, naučili se kouzelné zaklínadlo, písničky, říkanky a těšili se na odpoledne 31. března, až vyrazíme společně s rodiči směrem k lesu.

Naši akci zahájil myslivec pan Josef Janáček, s kterým jsme si popovídali o přírodě, přinesl nám ukázat paroží srnců a jelenů a hlavně nám daroval velký dřevěný klíč, který mu předal sám Krakonoš, aby se nám odemknutí přírody opravdu podařilo. Děkujeme panu Janáčkovi za čas, který nám věnoval a za milé povídání.
Ověšeni všemi klíči jsme se s písničkami a básničkami za doprovodu rodičů vydali do přírody. Cesta rychle utekla a my jsme stáli u lesa a čarovali. Les jsme odemkli, v klidu do něj vstoupili a prozkoumali ho.
To odpoledne náš úkol v přírodě ještě ale nekončil. Zbývalo  nám vysadit si kousek od lesa náš vlastní stromeček, o který se budeme starat a sledovat ho, jak roste. Společnými silami se nám to podařilo, a tak jsme si všichni zasloužili dobré jídlo – opekli jsme si špekáčky, rohlíky a jiné pochoutky, a to díky maminkám a tatínkům, kteří nám připravili oheň, dřevo a opékadla. Děkujeme také za zapůjčení ohniště.

Jediné, co nám úplně nepřálo, bylo počasí, ale to nám příjemně strávené odpoledne vůbec nepokazilo. Už se těšíme na další společnou akci. Paní učitelky

Anketa

Pořizujete si vánoční adventní věnec?
0
6
1

Historie anket

Náhodné foto

Šachové turnaje 1. 12.

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více