Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola - Odemykání přírody

15.5.2017

Poslední březnové dny jsme se s dětmi ve školce připravovali na slavnostní otevření přírody po zimě. Oprášili jsme klíče, kterými jsme na podzim přírodu zamkli, naučili se kouzelné zaklínadlo, písničky, říkanky a těšili se na odpoledne 31. března, až vyrazíme společně s rodiči směrem k lesu.

Naši akci zahájil myslivec pan Josef Janáček, s kterým jsme si popovídali o přírodě, přinesl nám ukázat paroží srnců a jelenů a hlavně nám daroval velký dřevěný klíč, který mu předal sám Krakonoš, aby se nám odemknutí přírody opravdu podařilo. Děkujeme panu Janáčkovi za čas, který nám věnoval a za milé povídání.
Ověšeni všemi klíči jsme se s písničkami a básničkami za doprovodu rodičů vydali do přírody. Cesta rychle utekla a my jsme stáli u lesa a čarovali. Les jsme odemkli, v klidu do něj vstoupili a prozkoumali ho.
To odpoledne náš úkol v přírodě ještě ale nekončil. Zbývalo  nám vysadit si kousek od lesa náš vlastní stromeček, o který se budeme starat a sledovat ho, jak roste. Společnými silami se nám to podařilo, a tak jsme si všichni zasloužili dobré jídlo – opekli jsme si špekáčky, rohlíky a jiné pochoutky, a to díky maminkám a tatínkům, kteří nám připravili oheň, dřevo a opékadla. Děkujeme také za zapůjčení ohniště.

Jediné, co nám úplně nepřálo, bylo počasí, ale to nám příjemně strávené odpoledne vůbec nepokazilo. Už se těšíme na další společnou akci. Paní učitelky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více