Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola - prosinec 2018

22.12.2018

     Poslední měsíc roku 2018 jsme zahájili vystoupením na školní besídce. Je bezva, že skoro všechny děti, i ty nejmenší, se odvážily vystoupit na pódium před velký dav dospěláků a ukázat, co umí. Další statečnost prokázaly, když 5. 12. zvládly návštěvu těch dlouho očekávaných bytostí, byť jen školních Mikulášů, andělů a čertů. Prosinec je pro děti plný očekávání a těšení se, a tak po Mikuláši následovalo už netrpělivé čekání na Ježíška. Děti si zahrály na malé Ježíšky, vyráběly různá přáníčka, protože jsme se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Tak to děti bavilo, že si navyráběly spoustu dárečků i pro svoje nejbližší. Čekání jsme si před Vánocemi zpestřili i vánočním výletem se školou. Jeli jsme se podívat do Chotěboře a do České Bělé na různé druhy betlémů. Děti byly překvapené, z jakých různých materiálů je možné betlémy vyrobit, ale nejvíc je zaujaly dva: ručně vyřezávaný s obrovským množstvím figurek ze života lidí, který byl jak v Chotěboři, tak v České Bělé, ale vždy jinak sestaven, a tak děti porovnávaly a hledaly postavičky. Nejvíce se zdržely u pohyblivého betlému, kterému říkaly vláčkový.
     V prosinci jsme také dokončili zkoumání Království vzduchu a na základě všech získaných poznatků a zkušeností si ho děti podle svých představ vy-tvořily. Nyní se můžeme těšit, jaké další království nám naše kamarádka Agáta představí.
     Velikou radost před Vánocemi měly děti z množství napadaného sněhu, a tak se na něm každý den pořádně vydováděly a užily si ho.
     Poslední pátek před vánočními prázdninami jsme si udělali ve třídě malou přípravu na Štědrý den. Nachystali jsme si s dětmi hostinu, zpívali koledy, povídali si, navodili si atmosféru Vánoc pomocí všech smyslů, až zazvonil zvoneček a děti utíkaly ke stromečku, kde na ně čekal kopec dárků. Měly obrovskou radost.
     Děkujeme rodičům, kteří do školky dárky pro děti zařídili. Paní učitelky MŠ

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Zlatá srnčí trofej - Velký úspěch oudoleňského zástupce

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více