Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola se připravovala na Vánoce

27.12.2019

Adventní čas jsme společně s dětmi už tradičně zahájili besídkou. Všechny děti z mateřské školy se zvládly samy představit a nikdo se nebál vystoupit na pódium, což bylo před takovým množstvím diváků velkým úspěchem.

V dalším týdnu navštívil naši mateřskou školu Mikuláš s čerty a andělem. Děti byly statečné. Vědí, že když jsou hodné, čert na ně nemůže, a tak se odvážily ukázat, kolik umí písniček, a vystoupení zakončily čertím tanečkem. Za tak pěkné vystoupení je Mikuláš odměnil sladkým balíčkem i zdravým ovocem.

Následně děti dokončily pohádkový týden, poznávaly pohádkové postavičky v koutcích a zahrály si pohádku O veliké řepě. Potom už začaly přípravy na Ježíška, upekli jsme perníčky, poslouchali písničku: 52 týdnů zbývá do Vánoc. Celý týden jsme se školáky zpívali koledy u stromečku ozdobeného řetězem, který děti vyrobily.

Než nastal Štědrý večer i u nás ve školce, připomněli jsme si, jak to chodilo o Vánocích dříve, a to pohádkou Chaloupka na vršku. A pak už jsme ochutnávali cukroví, které nám připravily maminky. Následně už zazvonil zvoneček a my se mohli jít podívat na štědrou nadílku, ve které se nacházelo například LEGO DUPLO, pomůcky na jemnou motoriku či logické myšlení, lupy pro rozvoj zkoumání, venkovní hry na zahradu a mnoho dalších překrásných dárků. Také moc děkujeme rodičům, kteří nám pomohli udělat nadílku pro děti ve školce ještě o něco bohatší. Ve čtvrtek proběhl ve školce další projektový den: Půjdem spolu do Betléma. Děti si povídaly o městě Betlému, seznámily se s různými typy betlémů, například z vosku či plsti a nakonec si také svůj betlém postavily, vyrobily si vánoční svícínek a po cestě z hvězd putovaly po zahradě až k Marii, Josefovi a Ježíškovi. Ten jim dal jako malý dárek perníčky, které si děti mohly ozdobit bílou polevou.

Odpoledne proběhlo zpívání koled s rodiči, které přineslo pozastavení v předvánočním shonu, tímto moc děkujeme za velkou účast a milou předvánoční atmosféru.

Společně Vám přejeme úspěšné vykročení do nového roku tou správnou nohou a pro děti sněhovou nadílku, která jim o letošních Vánocích chyběla.  Paní učitelky MŠ

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
6
1
1

Historie anket

Náhodné foto

Oprava jeviště

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více