Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola v prosinci

11.1.2013

Na začátku prosince jsme v mateřské škole začali číst novou knihu od Eduarda Petišky „Dobrodružství malých cestovatelů“. Postupně jsme se také připravovali na vystoupení dne 9. 12., děti se na vystoupení těšily a předvedly, co se naučily s radostí a chutí a ani se nepolekaly velkého počtu diváků v sále. Škoda jen, že zřejmě neslyšeli všichni, obzvláště ti, co seděli v zadních řadách.

Hry na flétnu se zúčastňují děti: Kubík Kotrba, Míra Sobotka, Lucinka Strašilová, Vojtíšek Štolc, Hanička a Bětuška Zvolánkovy. A na začátku prosince se k nám připojil Vojtíšek Zvolánků.

Celý měsíc byl motivován Vánocemi a sněhem. Již na začátku prosince dětem napadl sníh, a tak chodily prohánět boby na kopec. Padání sněhu děti tak inspirovalo, že po vzoru Haničky Zvolánkové dělaly vločky z nastříhaných papírových proužků. Na hudbu jsme tančili relaxační tanec Vločka.

Vmačkáním tvarovací hmoty na podklad si děti dělaly„kapříka“ a zdobily ho šupinkami. Roztíráním barev a zdobením zlatou tužkou a třpytkami vyráběly „zvoneček“. Inkoustovou technikou a pomocí voskovky děti dělaly šály a čepice. Z kaštanů vytvořily v prostoru velkou „vločku“. Koláž „kapr“ vytvořily kreslením zlatou tužkou. 

Již v listopadu jsme začali číst příběh vyprávění o jablíčku, posílali jsme si jablíčko v kruhu, následně jablíčko uložili do krabičky a do chladu. V předvánočním čase jsme pokračovali ve čtení příběhu o jablíčku, jablíčko jsme probudili, rozkrojili a s hvězdičkou uprostřed dali na talíř. Navodili jsme tak krásnou atmosféru Vánoc a k tomu jsme si zazpívali vánoční koledy.

K Vánocům patří vánočka a děti se podílely na přípravě vánočky, nejdříve jsme si pojmenovali a připravili na stůl všechny suroviny, potom jsme pozorovali tvoření kvásku, společně  jsme  zadělali  těsto, pozorovali kynutí těsta a děti pomáhaly válet válečky na vánočku a nakonec pokládaly loupané mandle na vánočku. Poprosili jsme paní kuchařku o upečení vánočky. Jako poděkování děti pro paní kuchařku udělaly vitráž „Okno“ z nalepených malých kousků barevných papírků.

Velké těšení děti zažily při nadílce dárečků ve školce pod stromečkem. Rozbalování dárků s ochutnávkou vánočky, na které se děti podílely, bylo moc pěkné. Škoda jen, že si ho pro nemoc s námi neužily všechny děti. Ale hračky ve školce na ně budou čekat i po Novém roce.

Tímto bych chtěla poděkovat rodičům Jeníka Stránského a rodičům Lukáška Novotného z Jitkova za koupi bagru a velkého nákladního auta do naší školky.

Přejeme Vám všem do nového roku hodně zdraví, lásky a pohody.  Dagmar Šimková

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
5
3

Historie anket

Náhodné foto

Bobování

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více