Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola v únoru

7.3.2014

Na začátku února jsme pozorovali ptáčky, kteří v zimě obklopují naše zahrady. Na zahradách jsme hledali krmítka i ptačí budky. Seznámili jsme se nejen s ptáčky, kteří jsou přes zimu u nás, ale i s těmi, kteří tráví zimu v teplých krajích.

Od druhého týdne byly děti seznamovány s masopustem. Poznávaly různé postavy masopustního průvodu i pohádkové postavy z dětského karnevalu, který proběhl i v mateřské škole. Zvyky o masopustu byly dětem přiblíženy i díky krásné knížce Chaloupka na vršku.

Poslední týden v únoru navštívil mateřskou a základní školu truhlář s výukovým programem Dřevíčková dílnička. Všechny děti z mateřské školy si vyrobily krásná jezdící kuřátka a školáci zase jezdící krokodýly.

Jako každý měsíc jsme také navštívili Kino v Krucemburku. S předškoláky se připravujeme na 1. třídu. S předškoláky, kteří nastoupí do 1. třídy v Oudoleni pracuje také paní učitelka Mgr. Vladimíra Stehnová.

Po nevydařené zimě se s dětmi těšíme na jaro. Bc. Adéla Dufková, učitelka MŠ

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
6
1
1

Historie anket

Náhodné foto

Rozsvěcení vánočního stromku

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více