Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská škola v únoru

13.3.2017

Jelikož jsme se v předešlém měsíci s dětmi zaměřili hlavně na vládu královny Zimy, na její pomocníky a vlastnosti sněhu a ledu, rozhodli jsme se obrátit naši pozornost k přírodě, která teď v zimě odpočívá. To nám ale nezabránilo v tom, abychom přírodu s dětmi pořádně prozkoumali. Naším hlavním cílem byla zvířata. Děti dostaly předlohy zvířecích stop a zahrály si na průzkumníky, kteří stopy v přírodě hledají. Podařilo se nám nalézt stopy psů, koček a v lese jsme nakonec objevili i stopy několika zajíců. Ani ptáčkové našim zrakům neunikli a jejich časté poletování jsme pozorovali na zahradě MŠ. Dětem se nejvíce zalíbilo hašteření strakapouda a sýkorek. Děti si nakonec samy vyzkoušely, jak zvířátka v zimě přezimují, a společně si zahrály pohádku Boudo, budko.

Potom, co jsme se s dětmi zvířátek nabažili, věnovali jsme se zimním sportům, kterých jsme si mohli díky tak krásné zimě naplno užívat. Vyprávěli jsme si o vybavení, bez kterého by se nám zimní sportování nedařilo, a také jsme si povídali o bezpečnosti, kterou musíme na sjezdovce dodržovat. A ani my jsme nezaháleli a do sportování jsme se všichni s radostí pustili. V mateřské škole jsme si totiž uspořádali zimní olympijské hry. Soutěžilo se ve třech disciplínách: biatlon, skok na lyžích a běh na lyžích. Děti sportování moc bavilo, samy zvládly vytvořit olympijskou vlajku, vyrobit olympijský oheň a hlavně se dokázaly statečně vypořádat s prohrou a radostně s výhrou. Doufáme tak, že to nebyl poslední ročník olympijských her v naší MŠ.

Poslední dny v měsíci jsme se s dětmi vydali po stopách lidových tradic a začali jsme se společně zajímat o masopustní období, to jsme nakonec uzavřeli masopustním veselím a tancem v maskách. Paní učitelky MŠ (Mgr. Marta Půžová a Bc. Alžběta Křivská)

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
6
10

Historie anket

Náhodné foto

Jarmark, besídka a rozsvěcení vánočního stromu

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více