Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mateřská školka v prosinci

23.12.2013

Prosinec pro děti z mateřské školy i paní učitelky začal vystoupením. Děti zpívaly a recitovaly v kulturním domě na jarmarku a při příležitosti rozsvěcení vánočního stromečku. Děti pilně nacvičovaly, a tak se jejich vystoupení setkalo s pozitivním ohlasem.

V dalším týdnu navštívil naši mateřskou školu Mikuláš s andělem a čerty. Zprvu se objevilo na dětských tvářích i pár slziček, ale ty hned oschly. Děti totiž ví, že když jsou hodné, čert na ně nemůže. Čerti s Mikulášem a andělem si poslechli několik písniček a básniček o sobě samých. Nakonec děti odměnili sladkými dobrotami i zdravým ovocem.

Druhá polovina prosince se již nesla v duchu Vánoc. Děti s paními učitelkami připravovaly výzdobu na chodbě. Hodně času jsme také věnovali zpěvu koled a povídání o adventním čase. Tento čas byl zpestřen návštěvou pána ze záchranné stanice Pavlov, který nám hezky vyprávěl o netopýrech. Také tři živé netopýry sebou dovezl a děti je chodily obdivovat.

V posledním týdnu před Vánocemi zněly naší školou opět koledy i dětský smích. Ježíšek totiž v úterý 17. 12. zavítal i k nám do mateřské školy. Donesl s sebou krásné knížky, stavebnice, miminka i vzdělávací hry. Myslel i na zimní radovánky a nadělil lopatky a košťátka.

Touto cestou děkují učitelky mateřské školy rodině Hamerníkových z Jitkova, Novotných z Jitkova, Stránských z Oudoleně a Slámových z Oudoleně.

Věříme, že pro všechny budou Vánoce svátky klidu, štěstí, míru i rodinné pohody. Těšíme se, že vstoupíme do Nového roku správnou nohou a přinese nám vše dobré. Učitelky MŠ Pavla Váňová a Adéla Dufková

Koronavirus Informace o koronaviru

Anketa

Vyhláška nařizující nedělní klid ANO nebo NE?
5
4

Historie anket

Náhodné foto

Matematická olympiáda

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více