Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

MŠ - Listopad - Lísteček mi na dlaň spadl

1.12.2015

Měsíc listopad jsme si v mateřské škole příjemně užívali. Hned první dny jsme si připomněli "dušičkové období" a halloween a děti si vydlabaly lucerničky nejen z dýní, které jsme si vypěstovali na školní zahrádce, ale i z těch donesených z domova. Pobyt venku jsme trávili na vycházkách, kde jsme pouštěli draky a poznávali podzimní přírodu.
Do školy k nám zavítaly dvě studentky medicíny zubního  lékařství - Aneta a Klára. Naučily nás, jak správně pečovat o zoubky, aby nebolely.
Dne 9. 11. jsme společně s kamarády ze ZŠ a MŠ Sobíňov navštívili divadelní představení v Havlíčkově Brodě "O chytré kmotře lišce".
Poslední listopadové dny už patřily přípravám na vánoční besídku. Děti nejen nacvičovaly písničky a básničky, ale i hnětly těsto a pekly perníky a také tvořily z keramiky.
Na konci měsíce nás také navštívilo loutkové divadlo z Havl. Borové s překrásně nacvičenou pohádkou "Broučci".
Dne 30. 11. a 7. 12. proběhlo v mateřské škole 1. a 2. adventní zpívání. Je určeno pro všechny rodiče, babičky a dědečky, tety a strýce a ostatní rodinné příslušníky našich malých dětí. Další zpívání se bude konat 14. 12. a 21. 12 vždy od 15.30 hodin. Těšíme se!

Přejeme všem klidný adventní čas a radostné prožití svátků vánočních. Učitelky MŠ

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více