Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Národní kolo - Zlatý list

18.7.2017

Národní kolo přírodovědné soutěže Zlatý list se konalo v rekreačním středisku u Lubence na  Rakovnicku ve dnech 12. - 17. 6.

Naši školu reprezentovali Tomáš Benc, Jan Frühbauer, Matyáš Sláma, Lucie Strašilová, Jan Zvolánek a Jan Kubát.

Od úterý do čtvrtka probíhaly půldenní přírodovědné exkurze s odborníky. Žáci si mohli vybrat podle svého zájmu, které se zúčastní. Nabídka byla lákavá, např. ornitologie, entomologie, houby, opylovači, ryby, plazi a obojživelníci, botanika, savci, léčivé a jedovaté rostliny, geologie. Zájemci se účastnili odchytu a kroužkování ptáků, večer pozorovali netopýry.

V pátek se soutěžní skupiny vydaly na čtyřkilometrovou stezku, kde je čekala stanoviště s úkoly. Tentokrát se nám nedařilo tak jako v krajském kole, ale přesto jsme se vraceli spokojeni.

Naši žáci získali mnoho nových  poznatků a zkušeností, ty využijí v přírodopisu. A  co  je nejdůležitější? Že naši školáci, a to nejen ti, kteří reprezentovali naši školu, mají přírodu rádi. Dagmar Losenická

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více