Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Návštěva hasičů v Chotěboři

22.3.2012

Návštěva hasičů v Chotěboři

Dne 7. března jsme jeli k hasičům. Jela i školka. Byli jsme rozdělení na 2 skupiny - školáky a školku. My školáci jsme se šli podívat na auta. Měli tam 4 auta. Zkusili jsme si dýchací přístroj. Mohli jsme si obtěžkat nůžky a kleště. A taky jsme stříkali s vodou. Pak mě dávali do nafukovacího lehátka a Kačce nohu do dlahy. A pak jsme šli do budovy. Tam jsme se  dívali na 2 krátké filmy. Moc se mi to líbilo. Ivana B., 5. r.

Návštěva hasičů Chotěboř

Dne 7. 3. jsme si udělali výlet do Chotěboře k profesionálním hasičům. Přivítal nás pan Jiří Prchal. Potom jsme se šli podívat na šatnu. Když někde hoří, musejí se převléci maximálně do dvou minut. Pak jsme se šli podívat na auta. Měli čtyři auta. Byli to: Jeep, velké auto a dvě středně velká auta, která byla postavená venku. Do velkého auta se vejde 8 200 l vody a 800 l pěnidla. Venku nám hasiči ukazovali výsuvná světla, hadice, kleště, nůžky, motory, obleky, proudnice, helmy, nafukovací lehátko a nafukovací dlahy na ruce a na nohy. Stříkali jsme z proudnice. Vyzkoušela jsem si ležet na nafukovacím lehátku a plynovou masku. Mohli jsme prolézat obě hasičská auta. Moc se mi všechno líbilo, bylo to moc zajímavé. Pak nás venku vystřídaly děti z naší mateřské školky a my šli do budovy, kde jsme se nasvačili, shlédli dva kraťoučké příběhy o bezpečnosti a jeli jsme zpátky do Oudoleně. Eliška O., 4. r.

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
6
1
1

Historie anket

Náhodné foto

Dětské hřiště

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více