Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Návštěva Horáckého divadla v Jihlavě

4.6.2015

Den dětí jsme letos v základní škole oslavili netradičně výletem do Horáckého divadla v Jihlavě na představení Princ Bajaja.

  • V pondělí 1. června jsme v 7.45 hodin jeli s Havlíčkovou Borovou a Uhelnou Příbramí do divadla. Tam jsme byli na vystoupení jménem Bajaja. Hráli: princezna Slavěna, princ Bajaja, mladší princ, král (dvou princů), král (princezny Slavěny), Frederyk (zlý princ), kohout a zahradník. Na divadle se mi nelíbil drak, byla to létající peřina a Bajaja se jí ani nedotkl.
    Obsah pohádky: Žili dva bratři. Jeden, který se proháněl po lesích a druhý si zase hrál s hračkami. Z boje se vrátil jejich otec, který se ptal, který syn je starší a zlá matka odpověděla, že starší je ten mladší a ten se stal králem. Ten opravdu starší jel do světa a kůň mu radil, aby se převlékl za žebráka. V zemi se usadil drak a on ho zabil. Pomohl králi z války, vyhrál rytířský turnaj a dostal princeznu za ženu. Moc se mi to líbilo. Nelinka F., 5. r.
  • V pondělí 1. 6. jsme jeli do Jihlavy na prince Bajaju. Normálně jsme šli o půl osmé do školy a pak jsme jeli do Uhelné Příbrami pro školáky. Jeli jsme ještě s Borováky, ale ti už v autobuse byli. Pohádka byla o tom, jak jedna máma měla dva syny. Jeden syn byl pořád s mámou doma a druhý  se honil po lesích a loukách. Pak přišel zlý král Frederyk, který se ptal, který ze synů je starší a ten starší se ozval. Pak ta máma řekla, že starší je ten mladší, protože byl s ní doma, a tak se stal králem po Frederykovi. Starší syn šel do světa k hodnému královi a koník mu poradil, ať jde pracovat do zahrady a ať nemluví, poslechl ho a šel. Uměl dělat hezké kytky, a jak byl němý, tak na všechno odpovídal bajaja, a tak mu začali říkat Bajaja. Jenže měli problém, že tam vládl drak a chtěl princeznu, jenže Bajaja ji miloval a chtěl ji vysvobodit, a tak jim předváděl, co chce říci. Tak to vyhlásili, že kdo zabije draka, dostane princeznu Slavěnu za  ženu. Přihlásil se rytíř a chtěl toho draka zabít. Když drak útočil, tak se bál a utekl, a tak měl příležitost Bajaja. Bajaja byl odvážný a zabil ho. Jenomže rytíř chtěl princeznu, a tak se pohádali a rytíř vyhlásil válku a Bajaja celé vojsko porazil sám. A byla svatba… Na pohádce se mi nelíbilo, jak drak vypadal. Mě to připadalo, jak létající plachta. Jinak to bylo hezký. Anička B., 5. r.

Anketa

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Půjdete volit?
10
4

Historie anket

Náhodné foto

Kroupy 20.5.2011

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více