Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Návštěva u hasičů

7.3.2014

Ve středu 5. března jsme spolu se školkou vyrazili do Chotěboře navštívit profesionální hasiče. Nejprve šla školka do budovy a školáci zůstali venku, kde viděli hasičská auta. Pracovníci místního hasičského sboru nám ukázali obleky, které používají, ukázali nám výbavu auta a vysvětlili a k čemu slouží. Viděli jsme v akci ventilátor, děti si také vyzkoušely hasičskou helmu a některé byly i „ošetřeny“ – simulovaly zlomeniny ruky, nohy a páteře a hasiči je „dlahovali“. Také si zopakovaly, v jakých případech hasiči zasahují, že to není jen oheň, ale i autonehoda, nebezpečný hmyz aj. Velkým zážitkem bylo i prolézání všech hasičských aut, možnost „hrát si na řidiče“.

Viděli jsme také v akci stříhání a mačkání kovové trubky. Potom jsme si poslechli, jak to chodí, když zahouká siréna, za jak dlouho musí sedět hasiči v autě, kde mají připravené oblečení, jestli používají „skluzovou tyč“. Nakonec jsme shlédli video, slyšeli jsme, kde a za jakých okolností můžeme dělat ohýnek, aby nehrozilo nebezpečí požáru, a hlavně nám připomněli, že se nesmí vypalovat meze.

Všechny děti se chtěly stát profesionálními hasiči, tak jsme se také ptali na podmínky této služby. A po prohlídce budovy (děti zaujala nejvíce posilovna) jsme nasedli do autobusu a vyrazili zpátky do školy.

Myslím, že akce byla moc pěkná, přínosná, žáci viděli a slyšeli spoustu nových věcí. Kateřina Sobotková

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
6
1
1

Historie anket

Náhodné foto

2021

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více