Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Okresní přebor škol v šachu - "Do třetice?"

20.12.2013

V předchozích dvou letech se nám podařilo s našimi nadějnými šachisty probojovat se až do krajského kola. Samozřejmě, že to nebylo jednoduché. Nejprve jsme museli ze školního kola vybrat ten nejlepší tým a pak skončit na 1. nebo 2. postupovém místě v kole okresním. Nejinak tomu bylo i letos. Školní kolo nám ukázalo, že mezi nejlepší hráče patří Štěpán Zvolánek (3. třída), Nela Frühbauerová (4. třída), Jan Frühbauer (2. třída), Anna Blažková (4. třída) a Tomáš Benc (2. třída). Přesně v tomto složení jsme ve středu 11. prosince vyrazili do Havlíčkova Brodu na Okresní  přebor škol v šachu. Již dopředu jsme věděli, že se „střetneme“ se 2 týmy ZŠ Nuselská, se ZŠ Wolkerova (obě Havlíčkův Brod) a se školami Buttullova a Smetanova z Chotěboře. Děti hned ráno u autobusu oznámily, že postoupí, věřily si. Věděla jsem, že to určitě nebude lehké, čekali na nás těžcí soupeři z Nuselské a s chotěbořskými žáky jsme ještě nikdy nehráli, takže jsme nevěděli, co od nich čekat.

Hrálo se 5 kol a hned v tom prvním jsme získali pouhý bodík ze 4 možných. Vše bylo pěkně zamotané až do konce, rozhodnout mělo poslední kolo. Věděli jsme, že pokud chceme postoupit, nesmíme zaváhat a musíme získat všechny 4 body a světe div se: ono se to opravdu podařilo! J Skončili jsme na 2. (postupovém!) místě se 14 body, 1. místo obsadila ZŠ Buttullova s 15 body a bronzová skončila ZŠ Nuselská, která měla o pouhý „půlbod“ méně než my.

Náš postup můžeme cenit hodně vysoko, vždyť ve školách v Havlíčkově Brodě a Chotěboři  mají určitě mnohem větší „základnu“ a přesto se nám podařilo dostat se potřetí za sebou do kraje!

Tento úspěch jsme museli samozřejmě oslavit v cukrárně dobrým zákuskem. Radost nám udělali i kamarádi z Havlíčkovy Borové, kteří také postoupili z 2. místa ve starší kategorii, takže i oni se opět podívají „do kraje“.

Všem našim šachistům moc děkuji  za velikou radost, kterou udělali mně i sobě, škole a jak věřím i celé obci. Díky za skvělou reprezentaci a huráááááá do krajského kola! Kateřina Sobotková 

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
7
16

Historie anket

Náhodné foto

Školní fotografie

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více