Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Pobyt zdarma na Chaloupkách spolu s vítěznou školou z Rakouska - výhra v soutěži Pěstuj, zkoumej, vyprávěj

28.6.2018

Starší žáci ZŠ se v letošním roce zúčastnili soutěže, která proběhla v rámci EU projektu EDUGARD ATCZ65, který je podporován z česko-rakouského programu INTERREG V-A. Hlavním cílem projektu jsou nové vzdělávací nabídky v oboru zahradní pedagogika. Organizátorem soutěže bylo mimo jiné i ekocentrum Chaloupky, jehož programy oudoleňské děti pravidelně navštěvují.

Soutěž se jmenovala Pěstuj, zkoumej, vyprávěj a témata soutěžních prací byla celkem tři. My jsme si vybrali to, které nám bylo nejbližší. Jeho název zněl: Zahrada vypráví. Ono vyprávění mohlo být formou povídky, filmu, hry, souboru fotografií nebo kramářské písně.

Kramářská píseň? To byla výzva! Naše zahrada je krásná, malebná, hnedle pohádková, mohla by   být i kouzelná, mohla by tu žít i nějaká pohádková bytost, třeba víla, mohla by se o zahradu starat, nebo i třeba trestat líné žáky...

A tak vznikl příběh o líném Karlovi, jenž byl zle ztrestán zahrádkovou vílou a zmenšen do velikosti hmyzu, aby viděl, co všechno měl udělat a neudělal. Napasovat příběh na nějakou melodii už bylo snadné a žáci nacvičili, zazpívali i ilustrovali fotokoláží kramářskou píseň k poučení i pobavení.

A předvedli se skvěle! Ani dětský sbor s vybranými hudebně orientovanými zpěváky mnohdy zdaleka nedosahuje úrovně, jakou ukázaly děti z oudoleňské třídy. Zpívaly s nadšením, s nasazením, nadto moc hezky a zřetelně. Zbývalo jen dílo natočit, poslat a čekat.   

A co se nestalo? Naše oudoleňské děti zvítězily a vyhrály pobyt na Chaloupkách zdarma.

Námaha se zúročila, děti mají na co být hrdé a cenu si jistě velmi užijí. Pavla Polívková

Anketa

Jaký dárek byste chtěla dostat ke svátku sv. Valentýna?
9
2
1
1
1

Historie anket

Náhodné foto

Květen - P. Holas

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více