Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Poslední půlrok utekl ve škole jako voda

15.7.2020

Od 25. května byla umožněná žákům prvního stupně základní školy osobní přítomnost ve škole. Po dlouhých 12 týdnech domácího vyučování děti opět zasedly do školních lavic. Sice byly děti zařazeny do dvou neměnných vyučovacích skupin, které vždy neodpovídaly jednotlivým ročníkům, ale i tak se dalo pracovat.      

Ve škole bylo opět veselo a rušno. Zavedli jsme přísnější hygienická opatření, upravili časové rozvrhy dětí tak, aby se zbytečně jednotlivé skupiny na chodbách, v jídelně a v areálu školy nepotkávaly. Musíme konstatovat, že děti s novými pravidly neměly vůbec problém, velmi rychle si na ně zvykly a respektovaly je. Bylo nutné také investovat do nového vybavení, bez kterého bychom nemohli provoz v základní a mateřské škole znovuobnovit.

Mimo jiné jsme stihli pořídit na školní zahradu novou skluzavku, vyměnit nefunkční schody, dokončit úpravu šatny v mateřské škole, dokončit dovybavení ředitelny, pořídit policový systém do školní družiny.

I když jsme výlety a exkurze museli přesunout na příští školní rok, některé akce se podařilo stihnout. Předškoláci a páťáci se vyfotili na tablo, první vyučovací skupina strávila jeden den v přírodě i s tradicí Bosou nohou alejí, děvčata z 1., 2. a 3. ročníku připravila pro ostatní krátký program Fashion show v angličtině, s páťáky jsme navštívili Základní školu v Havlíčkově Borové. Poslední školní týden jsme se v zasedací místnosti obecního úřadu slavnostně rozloučili s předškoláky a páťáky.

A teď už nezbývá než si přát hezké a klidné prázdniny!!! Mgr. Vladimíra Stehnová

Foto: Den v přírodě

Foto: Fashion show

Foto: Návštěva páťáků v borovské škole

Foto: Vyučovací skupiny

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více