Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Poslední školní týden byl plný akcí

28.6.2018

Poslední školní týden nám počasí moc nepřálo, ale přesto jsme zvládli spoustu naplánovaných akcí. V pondělí jsme odevzdávali učebnice, v úterý si žáci 1. a 2. ročníku zahráli deskové hry, ve středu jsme podnikli pěší výlet do Peršíkova, ve čtvrtek jsme si zasoutěžili v kulturáku. Ze čtvrtka na pátek jsme přespali ve škole, v pátek jsme si rozdali vysvědčení a hurá na prázdniny. Vladimíra Stehnová 

Výlet do Peršíkova:

  • Šli jsme Antlovým žlabem, cestou jsme viděli 2 srnky. Líbilo se mi tam. Byli jsme v kravíně, byl tam „hovnošmejdil“ a byla tam uklízečka na seno a robot na dojení krav. A aby krávy u dojení vydržely, tak jim dávali granule. V novém kravíně byla i porodnice. Bylo tam 90 krav a ještě školka a jesle a v pondělí se narodila 2 malá telátka a kůň tam byl taky. Marek D., 2. r.
  • Líbilo se mi to. Šli jsme Antlovým žlabem. Nejdřív jsme byli ve starém kravíně a pak jsme byli v novém kravíně, kde byla telata. Káje jedno tele olízalo ruku. A pak jsme šli do místnosti, kde se dojily krávy. A pak tam uklízel vymetač a „hovnošmejdil“. A pak jsme šli zpátky do školy. Štěpán H., 4. r.
  • Šli jsme do Peršíkova. Tam nás pan Frűhbauer vodil po kravíně. Ukázal nám, že žluté náušnice mají samci a růžové mají samice. A ukázal nám v novém kravíně hodně krav. A jak je dojí. Kráva váží přibližně 700 kg. Měli tam 82 krav. Jedna kráva nadojí až 30 l mléka. Měli tam také „hovnošmejda“, který uklízel hovna. A měli tam taky shrnovače, který kravám shrnoval obilí smíchané s kukuřicí. Byl tam jeden kůň. A měli tam jednodenní dvojčata. A měli tam také stroj, který poškrábal krávy. Matýk tam měl Elišku. Eliška byla samice od psa. Hladil jsem si jí. Bylo to moc hezké. A pak jsme šli do školy. Stavili jsme se u Lucky, ukázala nám svoje zvířata. A pak jsme šli k Míše, ta nám taky ukázala zvířata. A pak jsme šli do školy. Celý výlet se mi moc líbil. Vojta Z., 4. r.
K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více