Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Přednáška o přírodních zahradách

11.10.2013

V  úterý 10. září se v budově místní základní školy konala přednáška ing. Vlasty Hábové o přírodních zahradách. Přednáška byla určena pro zájemce z řad pedagogů. Proběhla v rámci projektu „Učíme se za „školou”. Základní škola a Mateřská škola Oudoleň je jednou z partnerských škol tohoto projektu. V rámci projektu škola získá úpravu školní zahrady na přírodní učebnu a vybavení na zahradu k dlouhodobému zapůjčení v celkové hodnotě přibližně 90.000 Kč.

Samozřejmě z toho plyne i mnoho povinností pro učitele. Jednou z nich bylo upořádání zmíněné přednášky. Ale kdo si udělal v úterý odpoledne čas, určitě nelitoval. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o rostlinách i zvířatech. Povídali jsme si také o tom, co do přírodní zahrady patří a co by tam být nemuselo, jak správně mulčovat, jak postavit suchou kamennou zídku, jak na slimáky aj..

Velmi příjemné odpoledne plné zajímavých poznatků doplnilo malé občerstvení a vlídné přijetí místních pedagogů. Myslím, že se všem, i těm, kteří přijeli z okolí, v oudoleňské škole líbilo. Vladimíra Stehnová

"Seminář se konal v rámci projektu Učíme se za "školou" - místně ukotvené vzdělávací programy;  r. č. CZ.1.07/1.1.36/02.0063. Tento projekt je financován z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci OP VK."

Anketa

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Půjdete volit?
10
4

Historie anket

Náhodné foto

ZŠ a MŠ Oudoleň 2012/2013

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více