Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Přírodovědná soutěž Máme rádi přírodu

9.6.2016

Ve středu 8. června se vybraní žáci vydali na přírodovědnou soutěž Máme rádi přírodu. Byli to ti, kteří nejlépe uspěli ve školním kole: Josef Stehno, Štěpán Zvolánek, Jan Kubát, Tomáš Benc, Jan Frühbauer a Jan Zvolánek (4. a 5. ročník). Soutěž se konala v Horní Krupé pod vedením pracovníků Chaloupek a DDM Junioru Chotěboř. Soutěžící dvojice čekalo několik praktických úkolů: určování rostlin, otázky týkající se živočichů, plnění úkolů na stezce, lovení živočichů v potoce, třídění odpadu, seřazení životních etap vážky, poznávání dřeva, poznání rostlin v botanickém čtverci. Ve volných chvílích si mohly děti upéct bramborovou placku, opéct špekáček a namíchat si svůj vlastní zeleninový salát. Také si vyrobily malou knížku na památku.

A jak to celé dopadlo? Honza Zvolánek a Honza Frühbauer skončili na 7. místě v kategorii čtvrtých tříd, Jenda Kubát s Tomem Bencem obsadili krásnou 3. pozici v kategorii pátých tříd a dvojice Pepa Stehno a Štěpa Zvolánek obsadili už potřetí za sebou 1. místo ve své kategorii. „Máme hattrick!“ radovali se.

Soutěž byla skvěle připravena, počasí vyšlo, takže jsme mohli strávit krásný den v přírodě.

Našim soutěžícím gratulujeme! Katka Sobotková

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více