Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Prosinec v mateřské školce

30.12.2014

První prosincový týden sice nepřišel sníh, ale přišli k nám do školky čerti. Děti se pro ně naučily hezké písničky a básničky. I čerti (starší žáci ze základní školy) pro ně měli čertovské vystoupení s písničkou. Děti si troufly s čerty se vyfotit i pohladit si je. Potom se šli čerti podívat na své mladší spolužáky a také na obecní úřad. 

Předškoláci v sobotu 6. 12. přivítali nové občánky písničkou a básničkou.

Poté jsme se vrhli s dětmi na pečení perníčků. Sami jsme si umíchali těsto a vykrájeli perníčky. Děkujeme paní kuchařce za jejich upečení a rodičům za suroviny. 

Navštívili jsme Kino Krucemburk, kde na nás čekalo promítání vánočních pohádek. 

V posledním týdnu jsme se již těšili na Ježíška. Ten k nám přišel s nadílkou v úterý. Mezi dárky byly nové gumy na cvičení, míče, kroket, gymnastický padák, puzzle, knížky i popelářské auto. U stromečku jsme zpívali koledy, pouštěli si lodičky a prskali prskavky. Nadílka u nás ve školce proběhla v krásném předvánočním duchu.
Touto cestou děkujeme Stránským, Kozárovým, Hamerníkovým a Gabriele a Radkovi Doleželovým za finanční a hmotné dary.

Ve čtvrtek jsme si udělali výlet do Střížova. Tam jsme u paní Merglové obdivovali Betlémy. Babička Emičky Stehnové nás poté pohostila čajem a cukrovím. 

Přejeme všem, aby jejich Vánoce byly plné klidu, štěstí a příjemných chvil v rodinném kruhu. Do nového roku přejeme zdraví, štěstí, a aby každý vykročil tou správnou nohou.

Pavla Váňová a Adéla Hamplová, učitelky MŠ

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
7
16

Historie anket

Náhodné foto

Zpravodajství 2012

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více