Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Prosinec v mateřské škole

3.1.2017

I v naší mateřské škole nastává čas, na který se dětské oči těší nejvíce – blížící se čas Vánoc. Ani my jsme nezaháleli a společně se s dětmi na atmosféru Vánoc připravovali. Měsíc prosinec jsme zahájili spolu se žáky základní školy návštěvou Nového Města na Moravě, kde jsme obdivovali výstavu obrazů v Horácké galerii. Když jsme se pokochali barevnou atmosférou obrazů, přesunuli jsme se do Horáckého muzea na výstavu Chaloupka na vršku (Š. Váchová), kde si děti všímaly řemesel, která na vesnici lidé ovládali a která už v dnešní době nevidíme. Skrz tyto krásné loutkové postavičky mohly děti také poznat tradice a zvyky, které dodržovali naši předkové, a tak do naší minulosti mohly lépe proniknout.

Z kulturních akcí se děti mohly těšit i nadále, jelikož k nám zavítalo dřevěné divadélko (J. Hrubce) s představením – Cesta do Betléma.

I předškolní děti se snažily a vytvořily krásné kulturní vystoupení na vítání nových občánků s pásmem písniček a říkadel.

Ve školce jsme s dětmi společně pracovali na předvánoční atmosféře zdobením našeho vánočního stromečku, vyprávěli jsme si o naší rodině, také o svátku sv. Lucie. A ani na našich stolečcích ve školce nechyběly čtyři svícínky, které si děti z jablek samy vyrobily a které každým svým zapálením připomínaly blížící se čas Vánoc. A protože se přeci jen dětem zdá těšení na Vánoce nekonečné, tak jsme si je pomáhali krátit adventním kalendářem, který jsme po každém dnu pečlivě odstřihovali. A vánoční těšení by samozřejmě nebylo úplné, kdybychom si nevyzkoušeli pečení vánočního cukroví. Pekli jsme tradiční linecké cukroví.
A nakonec se přece jen děti v mateřské škole vánočního času dočkaly, a jelikož byly hodné, tak i u nás ve školce Ježíšek pod stromeček nadělil hračky.

Děkujeme rodinám Doleželových a Kozarových za peněžní dar a rodině Blažkových za pravidelné měsíční zásobování papírovými kapesníčky. Učitelky MŠ     

Foto: Návštěva Nového Města na Moravě

Foto: Dřevěné divadélko: Cesta do Betléma

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

Z Oudoleně až .... na Krátkou

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více