Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Prosinec v mateřské škole

27.12.2017

     A tak zase po roce se blížily k nám Vánoce. A jak se připravovaly na Vánoce děti z mateřské školy?
     5. 12. k nám přišel Mikuláš s anděly i čerty, ale my jsme se jich vůbec nebáli, dokonce jsme jim zazpívali písničky a zatancovali si s nimi čertovský tanec. Děti se pomalu začaly připravovat na Vánoce díky kulturním akcím, které v MŠ v měsíci prosinci proběhly:

-     divadlo Úsměv, které nám přijelo zahrát Vánoční pohádku

-     ekocentrum Horní Krupá s programem – Cesta k Betlému, děti si zde vyrobily vánoční jablíčko, pouštěly lodičky po vodě a věštily si z nich budoucnost a také samozřejmě nesmělo chybět ztvárnění příběhu o malém Ježíšovi.

-     vánoční besídka – Putování k jesličkám. Děti ze školky zde ztvárnily ovečky a beránky, kteří se společně s pastýři vydávají na cestu k Betlému. Děvčátka, která navštěvují kroužek zobcové flétny, zahrála píseň – Běžela ovečka a všechny děti vyrobily pro své rodiče svícen z břízy a přírodních ozdob.

     A protože nám kulturní akce vdechly příjemnou vánoční atmosféru, ani my jsme ve školce nezaháleli a kouzlo Vánoc jsme si nenechali uniknout. Vyráběli jsme ozdoby, kterými jsme si ozdobili větvičky a malý stromek ve školce, vyprávěli jsme si o vánočních tradicích a zvycích a shlédli příběh Chaloupka na vršku – Jak byla po Vánocích svatba, díky tomu jsme se dozvěděli, jak to chodilo o Vánocích za dávných časů. Také jsme se učili vánoční koledy. A protože se z dětí stali malí hudebníci, kteří umí hrát na dřívka, triangl i tamburínu, mohli jsme pozvat rodiče, aby se na malý okamžik pozastavili a společně s námi si přišli vánoční koledy zazpívat. Paní učitelky MŠ

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více