Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Rozvoj jazykového vzdělávání a technických dovedností v naší škole

5.1.2016

Bez jazykových schopností se mladí lidé dnes neobejdou a technicky vzdělaní a zruční lidé jsou stále více žádáni na trhu práce a je jich nedostatek. Proto se snažíme tyto dovednosti rozvíjet i u našich žáků.
Jak  jsme již informovali, od září do prosince 2015 v naší škole probíhaly dva projekty.

Získali jsme dotaci na Podporu polytechnické výchovy v mateřských a základních školách v Kraji Vysočina, bylo to  11 923 Kč na pořízení stavebnic, které rozvíjejí technické dovednosti dětí MŠ a žáků ZŠ. Se stavebnicí Merkur žáci pracují každý čtvrtek odpoledne v kroužku, ROTO  z Vysočiny používají při výuce a stavebnice Poly maxi slouží dětem v MŠ.    

Čerpali jsme také prostředky z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, a to ve výši 64 773 Kč.
Vybrali jsme si tyto klíčové aktivity:

  • Rozvoj profesních dovedností učitelů pro výuku zaměřenou na zlepšování technických dovedností žáků základní školy.
  • Individualizovaný rozvoj ústních komunikačních dovedností učitelů v anglickém  jazyce formou blended learningu.
  • Rozvoj individuálních ústních komunikačních dovedností žáků v anglickém  jazyce formou blended learningu.

A jak  vše  probíhalo  v praxi? Paní  učitelky se účastnily vzdělávání zaměřeného na technické dovednosti. To, co se naučily, využily následně  při vyučování v hodinách pracovních činností. A tak  žáci pracovali s drátem - vyráběli drobné ozdoby, zvířátka, panáčky z drátu  a hlíny, dřevěné přívěsky na klíče, ale také auta z plechovek od nápojů a podobně.  Vyrábění se dařilo, všechny bavilo a hotové výrobky máme vystavené ve škole.
Jazykové vzdělávání žáků probíhalo přes internet za pomoci sluchátek a mikrofonů jednu hodinu týdně ve škole a pak mohli se vzdělávacím programem pracovat samostatně doma. Děti zlepšily svou výslovnost, měly možnost si "naposlouchat jazyk", výuka se jim líbila. Dagmar Losenická

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

Vánoční turnaj ve stolním tenisu 2019

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více