Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Šachový kroužek - Vyhlášení školního šachového turnaje

18.7.2017

Ve školním roce 2016 - 2017 chodilo do šachového kroužku 18 žáků. Začátečníci se naučili poznávat figurky, jejich pohyb po šachovnici, zvládli také základní zásady při zahájení a mat dámou, věží. Ostatní zkušenější šachisté se seznámili s méně obvyklými zahájeními, zdokonalovali se ve střední i koncové hře.

Jako každý rok, tak i tentokrát jsme se zúčastnili okresního kola Přeboru škol v šachu v Havlíčkově Brodě, kde jsme v silné konkurenci skončili na krásném 3. místě. Velice rádi jsme přijali pozvání na turnaj od pana Ročka ze ZŠ Lipnice. Někteří naši hráči se přihlásili na jednu z největších šachových akcí na Vysočině – „Velká cena Havlíčkova Brodu mládeže v rapid šachu – Pribináček“, kde se sešlo přes 170 hráčů. Pár žáků navštívilo i mladé přibyslavské šachisty a zahráli si v jejich klubovně malý turnaj.

Koncem dubna jsme uspořádali 3. ročník šachového turnaje žáků I. stupně v místním kulturním domě. Pozvání přijalo 46 žáků ze 7 obcí. Chtěli bychom touto cestou poděkovat Zastupitelstvu  obce Oudoleň za finanční dar, který byl použit na nákup cen, poděkování patří také panu Doleželovi za ozvučení, paní Doleželové, Petruželkové a paní učitelce Polívkové za vzornou obsluhu všech zúčastněných, panu Pavlu Slámovi za limonády pro všechny hráče a paní Tomkové za ušití pytlíčků na šachové figurky. Moc děkujeme!

Od září do června jsme hráli celoroční školní šachový turnaj, ve kterém starší hráči odehráli 62 partií a mladší 36 partií. Po sečtení bodů se absolutním vítězem stal Tomáš Benc, který uhrál 59,5 b. Stříbrnou pozici obsadil Matyáš Sláma se ziskem 52,5 b. Na stupně vítězů vystoupal ještě Honza Frühbauer (48,5 b.). Všem těmto páťákům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy i obce na všech šachových  soutěžích! Ve školním turnaji si vedl výborně i Matyáš Frühbauer a Vojta Zvolánek. Nejlepší šachistkou – dívkou se stala Bětuška Zvolánková. Kateřina a Milan Chvojkovi

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více