Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Šachový kroužek

11.10.2013

V září se na naší škole opět „rozjel“ šachový kroužek, do kterého se přihlásilo 10 dětí. V letošním školním roce nás čeká několik soutěží - Pribináček, okresní kolo Přeboru škol v šachu (s možností postupu do kraje, což se nám již 2x podařilo) a šachový turnaj v Lipnici. Šachy jsou pro děti velkým přínosem, dokonce se uvažuje o jejich začlenění do výuky. Děti z naší školy jsou tak „o krok napřed“. Pro informaci vybíráme ze stránek www.sachydoskol.cz.

Co šachy přinášejí dětem:

  • Koncentrace, trpělivost a vytrvalost - mladé nezkušené hráče šachy učí, jakou cenu má koncentrace a poskytuje jim bezprostřední trest za jejich chyby. Jen málo učebních nástrojů poskytuje takovou rychlou zpětnou vazbu.
  • Rozhodování ve světě informací - šachy jsou jedním z nejvíce efektivních učebních nástrojů k přípravě dětí pro jejich úspěšné fungování ve světě „zavaleném“ informacemi, v němž je naše rozhodování stále obtížnější. V tomto světě musí být studenti schopni reagovat rychle, pružně a kriticky. Musí se prokousat obrovským množstvím informací, přičemž musí rozpoznat, co je podstatné a co je irelevantní.
  • Sociální schopnosti - společná tvorba, která je výsledkem zápolení na šachovnici, přináší přátelství, která mohou překračovat hranice a přetrvávat desetiletí. Podání ruky na začátku i konci partie učí děti respektu k soupeři.

Šachy – hra královská

Šachy dokáží rozvíjet děti účinněji než jiné logické hry nebo počítačové hry. Šachy jsou zřejmě účinnější i než tradiční způsob výuky, neboť italská studie ukázala, že i žáci, kteří měli jednu hodinu matematiky nahrazenou výukou šachu (tj. měli o jednu hodinu matematiky méně), měli lepší výsledky v matematických testech než žáci, kteří byli vzděláváni pouze v matematice. Kateřina Sobotková

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
5
3

Historie anket

Náhodné foto

Vycházka žáků školy

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více