Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Šachový kroužek

21.12.2016

Od září se opět rozeběhla činnost šachového kroužku. V letošním školním roce se přihlásilo 14 zájemců, od úplných začátečníků po pokročilé.
Od září také probíhalo školní kolo šachového turnaje, kdy hrál každý s každým 2x (jednou jako bílý hráč, jednou jako černý). V pondělí 28. listopadu jsme znali konečné výsledky.
Podle očekávání vyhrál Tomáš Benc (5. ročník), který získal maximální počet 26 bodů. Na druhém místě se umístil také páťák Matyáš Sláma (22 bodů), 3. místo získal Vojta Zvolánek z 3. ročníku se ziskem 20,5 bodů.
Jelikož se v polovině prosince chystáme jako tým na okresní kolo, kterého se mohou zúčastnit 4 hráči a 1 náhradník, tak kromě výše zmíněných je doplní se ziskem 20 bodů Honza Frühbauer a jeho mladší bratr Matyáš.
Ve školním kole se velmi dařilo úplnému začátečníkovi Marku Doleželovi (1. třída), který uhrál 9 bodů a dokáže porážet i takové šachisty, kteří už hrají více let.
Dále jsme od šachového svazu získali zdarma licenci na on-line výuku na www.learningchess.net, kde po zaregistrování hráči plní určité úkoly a tím se zdokonalují v této královské hře. Opravdu je vidět, kdo na tom pracuje intenzivně, na jeho šachovém myšlení je to potom velmi znát. Jedním z nejpilnějších je Matyáš Sláma, také Lucka Strašilová, Bětuška Zvolánková, Vojta Zvolánek a Marek Doležel.
Doufám, že do okresního kola ještě „doladíme formu“, naučíme se i jiná zahájení a pokusíme se v těžké konkurenci obstát (popřípadě být mezi dvěma nejlepšími týmy, což značí postup do kraje). Tým máme vyspělý, kádr široký, ambice vysoké :-D. Kateřina Sobotková

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

Zájezd na Floru Olomouc

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více