Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Velká cena Základní školy Lipnice nad Sázavou v šachu

4.3.2019

     První březnový pátek jsme se před jarními prázdninami zúčastnili šachového turnaje v Lipnici nad Sázavou, který zde má tradici již neuvěřitelných 23 let.
      Naši školu reprezentovali Vojta a Bětka Zvolánkovi, Štěpán Holas (všichni 5. ročník), Matyáš Frühbauer (4. ročník), Marek Doležel (3. ročník), Lenička Zvolánková (2. ročník) a Emmička Stehnová (1. ročník).
     Celkem se na turnaji sešlo 56 šachistů do 9. třídy z 15 škol z celého okresu (Nuselská, Wolkerova, Konečná, Lipnice, Oudoleň, Sady, Lučice, Lípa, Gymnázium Humpolec, Okrouhlice, Herálec, Senožaty, Dolní Město, Štáflova, Věž). Ačkoliv naši žáci jsou o hodně mladší než starší zkušenější soupeři, vedli si nad očekávání dobře.
      Nejlépe si vedl Vojta, který uhrál 5 bodů ze 7 a skončil na 7. místě. Bětka bojovala v poslední partii o 1. místo v kategorii Dívky, ale nakonec skončila jako 2. z dívek a celkově obsadila 11. místo. Do dvacítky se ještě vešel na 15. místě Marek a 19. Štěpán.  Matyáš obsadil 28. místo. Velkou radost nám udělaly naše nejmladší hráčky, které bojovaly i se soupeři o dvě hlavy vyššími a nezalekly se ničeho. Obě uhrály krásné 3 body, Lenička skončila 33. a Emmička 40.    
     Děkujeme všem za pěknou reprezentaci. Kateřina Chvojková

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
7
16

Historie anket

Náhodné foto

Velikonoce ve škole

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více