Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Šachový turnaj v Lipnici nad Sázavou

12.3.2018

V pátek 9. března jsme se již brzy ráno vydali směrem Havlíčkův Brod do Lipnice nad Sázavou, kde se konal šachový turnaj Velká cena Lipnice. Po příjezdu do obce jsme se zastavili u sochy Jaroslava Haška, mrkli jsme na hrad a pak vyrazili "bojovat" na šachovnicích. Naši školu reprezentoval Štěpán   Holas, Alžběta Zvolánková, Vojtěch Zvolánek (všichni 4. ročník), Matyáš Frühbauer (3. ročník) a Marek Doležel (2. ročník).

Turnaje se zúčastnilo 58 šachistů, hrálo se na 7 kol, mezitím měli hráči i doprovod možnost se občerstvit a prohlídnout školu.

Po poledni byly vyhlášeny výsledky. Nejlépe si vedla Bětuška Zvolánková, která obsadila 19. místo, Vojtík obsadil 20. - 23. místo, Štěpa byl 28. - 29., Marek 33. - 37. a Matýk 38.

S potěšením musíme oznámit, že naši "odchovanci", kteří hrají za Havlíčkovu Borovou, si vedli velmi dobře. Tohoto turnaje se totiž zúčastnili Matyáš Sláma, který obsadil krásné 11. místo, hned za ním skončil Tomáš Benc (ten měl při poslední partii smůlu, jinak skončil pravděpodobně 3.), 16. příčka pak patřila Jendovi Kubátovi. Vítězové byli dva - jedním z nich je Kuba Lacina z Havlíčkovy Borové.

Na Lipnici jezdíme velice rádi. Velké poděkování patří hlavnímu organizátorovi panu Ročkovi, který to má všechno "zmáknuté na jedničku s hvězdičkou". Kateřina Chvojková

  • Jelo nás celkem 5 + paní učitelka Chvojková a Míca. Fotili jsme se u sochy Jaroslava Haška a pak u Památníku Jaroslava Haška a paní učitelka nám dovolila se podívat na hrad. Vojta si myslel, že tam potkáme bílou paní, bezhlavého rytíře a další strašidla. Pak už jsme šli do školy hrát šachy. Viděli jsme tam malý bufet, kde prodávali sladkosti . Hrálo se 7 kol, měla jsem 4,5 bodu, byla jsem 19. z 58. Když jsme přijeli do Havl. Brodu, tak jsme šli do Kauflandu. A pak jsme už jeli domů. Vyhrála jsem baterky, pastelky, zvýrazňovač a papírky. Bětuška Z., 4. r.
  • Byl jsem 38. Vybral jsem si ceny: pastelky, poznámkový deník, zvýrazňovač a igelitovou tašku. Matyáš F., 3. r.

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

Rodinný park Fábula

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více