Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Šachový turnaj v Oudoleni

15.5.2017

Šachy na ZŠ Oudoleň mají dlouholetou tradici, včetně každoroční účasti družstev základních škol v okresních kolech přeboru škol, krajském kole, účasti v turnajích pořádaných na Vysočině. Velkou podporu má šachový kroužek i u ředitelky školy, v neposlední řadě i u starosty obce, a jak turnaj ukázal, i u mnoha maminek žáků.
Do Oudoleně přijeli žáci ze základních škol Havlíčkova Brodu, Lipnice nad SázavouOkrouhlice, Přibyslavi, Lučice, Lípy u Havlíčkova Brodu. Spolu s místními se turnaje zúčastnilo čtyřicet šest žáků a žákyň prvního stupně základních škol. I přes ranní velmi nepříznivé počasí přijeli a nelitovali. Turnaj se uskutečnil v prostorném sálu místní sokolovny, kde děti měly dostatek místa na hru i pohyb mezi jednotlivými koly. Místní ochotné, skvělé maminky napekly pro děti mnoho druhů dobrot, které bylo možno po celou dobu turnaje v přestávkách ochutnávat, hodovat, včetně čaje a kávy pro dospělé, velké poděkování zaslouží všichni, kteří se na tom podíleli a dětem udělali velkou radost.
Většina dětí byla z první až třetí třídy, převážně s menšími zkušenostmi z turnajů, ale bojovně naladěná před každou partií, s touhou zvítězit. Mezi první desítkou bylo po pěti  žácích z domácí Oudoleně a z Havlíčkova Brodu, ZŠ kroužků, vedených  ŠK TJ Jiskra. O výsledku nebylo rozhodnuto do poslední partie, tahu, neboť v některých docházelo v průběhu hry na šachovnici ke zvratům, změnám sil. Vítězství a zároveň zlatou medaili si z Oudoleně odváží  Tomáš Koumar, když v poslední partii porazil Miroslava Krpálka, o druhé místo svedli boj domácí žáci a radoval se Matyáš Sláma, třetí místo, bronzovou medaili v napínavé partii plné zvratů, vybojoval Patrik Pfeffer, když porazil Sebíka Průšu.
První tři nejlepší děvčata obdržela též medaile v pořadí: 1Alžběta Zvolánková – ZŠ Oudoleň, 2. Anička Tranhaily ze ZŠ Přibyslav, 3Magdaléna Muzikářová ze ZŠ Lipnice nad Sázavou, všechna se shodným počtem 4,5 bodu, o pořadí rozhodlo pomocné hodnocení. Všichni účastníci obdrželi věcnou cenu a k tomu velkou a hezkou (pro někoho i chutnou) perníkovou medaili. Velké poděkování patří všem obětavým organizátorům i maminkám. Podrobné výsledky a mnoho fotografií z turnaje naleznete na webových stránkách ŠK Jiskra Havlíčkův Brod. Za ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod Václav Paulík (http://sachy-hb.cz)

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

První školní den

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více