Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Ukončení projektu Bez práce nejsou koláče

11.5.2012

Jako úspěšní řešitelé projektu Bez práce nejsou koláče se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili závěrečné konference a vzdělávacího programu v pobočce SEV Chaloupky na Ostrůvku ve Velkém Meziříčí.

Anna S., 5. r., o návštěvě na Ostrůvku napsala:
V pátek dne 13. 4. jsme byli ve  Velkém  Meziříčí. Jeli jsme tam díky tomu, že jsme pracovali na projektu BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE a byli jsme mezi 8 nejlepšími školami. My jsme tam byli se školou ze Ždírce nad Doubravou. Nejdříve jsme obě školy povídaly o tom, kdo a jak pracoval na projektu. Paní Jana nám nalepila jmenovky na tričko a řekla, jaký bude program. Potom pán, který se jmenoval Standa, nám ukázal různé techniky rozdělávání ohně. Se Standou jsme později vyráběli píšťalky z bezového dřeva. S paní Janou jsme pekli koláče. Každý dostal kousek těsta, z kterého si udělal placku, na kterou jsme si pak mohli dát tvaroh, marmeládu, povidla a ozdobit ho mandlemi. Koláče jsme potom měli jako oběd, ke kterému jsme dostali bramboračku. Opékali jsme také brambory v ohni. To jsme naházeli brambory do ohně a zasypali je rozžhavenými uhlíky. Mezitím jsme hráli hry s bramborami a každá škola si zasázela a odvezla dva jahodníky. Také jsme si dělali voňavé pytlíčky. Paní Jana nám našila látkové pytlíky, do kterých každému nasypala lžíci kávových zrn od značky FAIR TRADE. Také jsme ochutnávali čokoládu značky FAIR TRADE, bezový čaj a čaj z pravých čajových lístků. Nakonec jsme každý dostal papírovou tašku, ve které byla: vařečka (o které paní Jana  říkala, že je ze dřeva, které bylo  pěstováno s láskou), dva časopisy s recepty, recept na koláče (které jsme tam dělali), tužka a notýsek. Do tašky jsme si uložili i výrobky, které jsme si vyrobili. Na Ostrůvku se všem líbilo.

Anketa

Pořizujete si vánoční adventní věnec?
0
6
1

Historie anket

Náhodné foto

Škola

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více