Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Úspěch žáků základní školy v soutěži Máme rádi přírodu

25.6.2013

Hadinec obecný, plovatka bahenní – říká vám to něco? A víte, kolik krčních obratlů má žirafa? Odpovědi na tyto otázky znají účastníci nové soutěže Máme rádi přírodu, kterou pro žáky 3. – 5. tříd základních škol chotěbořska připravil DDM-SVČ Junior Chotěboř. V úterý 11. června se do Chotěboře sjela tříčlenná družstva dětí ze Ždírce nad Doubravou, Havlíčkovy Borové, Sobíňova, Oudoleně a Habrů, aby prokázala své znalosti v poznávání rostlin a živočichů, zodpověděla záludné otázky kvízu a splnila několik úkolů při návštěvě geoparku gymnázia. Nejúspěšnější v poznávání rostlin a živočichů, což je těžištěm soutěže, byly třeťačky Ivana Ehrlerová z Havlíčkovy Borové a Jana Forejtová ze Ždírce, které neudělaly žádnou chybu, a Anna Blažková z Oudoleně, které utekl jeden bodík za rodové jméno rostliny.

V celkovém hodnocení se v jednotlivých kategoriích stala vítězi družstva z Havlíčkovy Borové (3. třídy), z Habrů (4. třídy) a z Oudoleně (5. třídy). Díky úspěšnému projektu byla soutěž finančně zabezpečena, a tak si děti odvezly velmi pěkné ceny. Poděkování patří učitelům, kteří mají rádi přírodu a vedou k tomu i své žáky. Jaroslava Čermáková (Chotěbořské Echo 6/2013)

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více