Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Úspěšné třetí místo v 15. ročníku výtvarné soutěže Po stopách Jana Zrzavého

3.3.2020

     Vyhodnocení prací dalšího ročníku výtvarné soutěže pro žáky základních škol proběhlo 13. února 2020 v základní škole v Krucemburku, kde jsou také obrázky vystaveny.

     Sjednotit se na ocenění zaslaných prací bylo hodně obtížné. Do užšího výběru ze 113 zaslaných prací ze 7 základních škol byla vybrána asi jedna čtvrtina. Zúčastnily se základní školy z Brzkova, Havlíčkovy Borové, Krucemburku, Okrouhlice, Oudoleně, Přibyslavi a Sobíňova. V odborné porotě byla paní Jana Zabloudilová ze Základní umělecké školy ze Žďáru nad Sázavou a paní Marta Rejšková ze ZUŠ v Krucemburku. Za Společnost Jana Zrzavého Krucemburk s laickým pohledem Miloslava Michalová.
     Témata byla dvě: Stromek, strom v krajině, v obci a Zátiší s knihou a ... .
     Práce na obrázku do výtvarné soutěže může být i zkouškou trpělivosti. Máme zadání, zvolili jsme téma a máme před sebou čas k malování a prázdný papír. Přemýšlíme a máme nápad, začínáme. Jak? Učitelé mohou poradit, snažíme se, jak nejlépe nám to jde. Poodstoupíme, díváme se, dokončujeme. Možná se k výtvoru vrátíme, ještě můžeme něco pozměnit, opravit, upravit.
     Mít trpělivost k jakékoliv práci je tak výsledkem určitého procesu, i když motivace může být různá, např. splnění úkolu nebo chuť naučit se a vyzkoušet něco nového či snaha vyniknout. A tak náš obrázek může být kamínkem v mozaice našeho života, neboť jsme k němu využili čas nám svěřený.
     Přejeme dětem a jejich učitelům, aby dovednosti a znalosti získané v hodinách výtvarné výchovy a při ostatním vyučování byly pro ně zajímavé, užitečné a využitelné v dalším vzdělávání a v životě vůbec.
Za Společnost Jana Zrzavého Krucemburk, z. s., Miloslava Michalová

Soubory ke stažení

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
18

Historie anket

Náhodné foto

Den zvířat - projekt mazlíčci

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více