Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Vánoční besídka a rozsvěcení vánočního stromku

23.1.2017
  • Já jsem hrál v pohádce: Jak čert napravil líného Františka. Můj nejlepší zážitek byl, jak Tomáš hodil nohy na ramena. Líbila se mi role vypravěče, bylo to dobré, akorát jsem to spletl a místo „žili spolu šťastně a spokojené“ jsem řekl „a žil spolu šťastně a se svou dívkou“. Moc se mi to líbilo. Taky byl dobrý čertovský guláš, protože se tam zpívá „špetku soli přidají“ a já jsem tam vysypal celý pytlík. Zpíval jsem také závěrečnou píseň. Protože jsem páťák, tak jsme prodávali na jarmarku. Co jsme prodali bylo dohromady za 1 208 Kč. Prodávali jsme asi dvě hodiny, hodně nám dávali navíc, třeba když to stálo 15 Kč, tak nám nechali dvacku. Vždycky, když někdo přišel k našemu stánku, tak jsme řekli: „Přejete si?“ a oni řekli, třeba: „Ještě nic.“ nebo „Já bych si přál….“ Honzík F., 5. r.
  • Na besídce jsem hrál Františka líného až hanba, podílel jsem se na vaření guláše a zpíval závěrečnou píseň. V našem stánku jsme vydělali 1 208 Kč. Prodávali jsme tam stromečky. Postup: najdete 30 cm dlouhý klacek, nařežete ho na kousky od nejdelšího do nejkratšího, mezi ně dáte špalík a uprostřed vyvrtáte a provléknete lýko. Prodávali jsme také lucerničky, ozdoby a perníčky. Nejlepší zážitek byl rozsvícený stromek. Tomáš B., 5. r.
  • Moc se mi to líbilo. Uváděl jsem to. Hrál jsem čerta a Františkova tatínka. Byl jsem u školního stánku a vydělali jsme 1 208 Kč. Na jarmarku byly stánky: školní, včelařský, stánek s perníky, s věnečky, s proutěnými a dřevěnými výrobky a s pletenými výrobky z papíru. Stánků bylo 7. Jan Z., 5. r.
  • Hrál jsem v pohádce: Jak čert napravil líného Františka, hrál jsem tam pocestného a měl jsem hůl. Můj zážitek byl, jak jsem prodával v obchodě, vydělali jsme 1 208 Kč. V obchodě mě to bavilo. Měli jsme spoustu druhů výrobků. Matyáš S., 5. r. 

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
10
18

Historie anket

Náhodné foto

Přednáška o zelených potravinách

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více