Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Velikonoční pečení a zdobení perníčků

8.4.2013

Dne 21. března jsme pekli perníčky. Postup: rozváleli jsme si těsto a z toho jsme začali vykrajovat. Vykrájené kousky jsme odnesli paní Půžové a ta nám je upekla. (Patrik S., 5. r.)

Dne 21. 3. jsme pekli perníčky. Byl jsem ve skupině s  Martinem a Honzíkem F. Formičky byly: traktor, kuře, husa, vejce. Dne 22. 3. jsme perníčky zdobili  s  paní Motyčkovou. Martin, Michal a já jsme si vždycky ozdobili prst velkou vrstvou polevy a nepozorovaně slízli. Bylo to moc dobré. Moc se mi to líbilo. (Tomáš H., 5. r.)

Pekli jsme perníčky. Paní ředitelka přinesla těsto a mouku a válek. My jsme se rozdělili do skupin po dvou dětech. Rozváleli jsme těsto a začali vykrajovat. Už ráno jsme si došli pro 4 plechy. Rozložili jsme na ně pečící papír a dávali jsme na ně perníčky. Ty jsme odnesli paní kuchařce a za hodinu jsme si pro ně přišli. Vložili jsme je do krabice a nechali na druhý den. Druhý den jsme perníčky zdobili. Přišla babička Elišky – paní Motyčková. Ta přinesla mnoho různobarevného sněhu na perníky. První hodinu jsme zdobili my a druhou hodinu ti mladší. Moc se mi to líbilo. (Michal B., 5. r.)

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
7
3
1

Historie anket

Náhodné foto

Okrsková soutěž v České Bělé 2021

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více