Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Vyhodnocení soutěže Po stopách Jana Zrzavého

7.3.2014

Před pololetními prázdninami jsme 30. ledna 2014 navštívili Základní školu v Krucemburku a prohlédli jsme si vystavené obrázky z výtvarné soutěže Po stopách Jana Zrzavého. Tento ročník je již devátý v pořadí a zúčastnily se jej děti mladšího a staršího školního věku ze základních škol v Havlíčkově Borové, Krucemburku, Okrouhlici, Oudoleni, Sobíňově a ve Vojnově Městci. Je to vlastně taková základní sestava a jsme rádi za jejich účast a podporu. Stejně jako loni vyhodnocení soutěže provedli výtvarníci ze Základní umělecké školy ve Žďáře nad Sázavou, paní učitelka Zabloudilová a pan Rathsam, malíř z Jihlavy.
S úrovní prací byli spokojení, příjemně je překvapily obrázky na téma Podzim. Dále bylo možné kreslit či malovat svůj autoportrét a také se pokusit o ilustrace k Jeníkovým pohádkám. Jeníkovy pohádky jsou půvabným literárním dílem Jana Zrzavého a dětské kresby ze soutěže mají být použity k dalšímu zamýšlenému vydání pohádek.
Děkujeme zúčastněným školám za jejich zájem o soutěž a doufáme, že budeme moci v dalším školním roce pokračovat v podpoře výtvarné činnosti dětí na základních školách.
Za  Společnost Jana Zrzavého Krucemburk zapsala a zdraví M. Michalová

Naši žáci zaslali do soutěže ilustrace k Jeníkovým pohádkám. V kategorii mladších žáků (1. - 5. ročník) obsadila 2. místo Sandra Pástorová z 1. ročníku a třetí byl Jan Frühbauer z 2. ročníku. Gratulujeme. Dagmar Losenická

 

 

 

 

Soubory ke stažení

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více