Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Výlet 4. - 5. ročníku základní školy na Krátkou

10.12.2018

6. – 7. 12. 2018

Knihovna
     Jeli jsme autobusem do Žďáru nad Sázavou. Tam  jsme  šli  do  knihovny Josefa Matěje Sychry. A tam jsme měli program o přátelství podle knih Jaroslava Foglara. Paní nám četly povídání o Jaroslavu Foglarovi. Pak nám daly lístek - byli jsme rozděleni do skupin. Já jsem byl ve fialovém družstvu. A vybrali jsme si lísteček se souhvězdími. Museli jsme najít v knihovně knihy se souhvězdím. A pak jsme o nich museli vyprávět. Skládali jsme hlavolam. My jsme ho poskládali. A pak nám paní pustila večerníčka Dorotka a ježibaba. A pak jsme už museli odejít. Bylo to dobré.

Muzeum
     Šli jsme do muzea ve Žďáře nad Sázavou. Bylo to o tom, jak se slavily Vánoce za první republiky. Jak se  slavily u chudých a bohatých. Překvapilo mě, že existovaly žárovky a elektřina. Že nejdražším a nejhezčím dárkem pro děti bylo divadlo. Pro manželky gramofon a rádio.

Krátká - vycházka do přírody
     Nejdříve  jsme  šli podle GPS. Pak jsme se sešli u stromu. A pak  jsme  šli k rozcestníku. A šli jsme na Drátenickou skálu. Když jsme k ní došli, tak jsme si vylezli na kládu, napravo byli kluci a nalevo holky. A kluci se museli přemístit na druhou stranu. A pak jsme lezli dírou ve skále. A šli jsme dolů. A Hanka spadla. A pak jsme museli najít stromy podle zadání. A pak jsme šli a museli jsme najít 2 m dlouhou větev. Moc se mi to líbilo.

Program: nitě, vlny, provázky
     Nejdříve jsme si rozdali talíře. Pak jsme na talíři zapálili svíčku. A paní učitelka nám rozdala vlny, vlákna, látky. A my jsme museli ty látky položit do toho ohně a dívali jsme se, jak to hoří. A taky jsme museli k tomu čichat, abychom věděli, jakou to má vůni. A pak jsme si ukazovali vlnu z ovce. Bývá hodně špinavá, a tak se musí pořádně vyprat a usušit.

Vyrábění: suché plstění
Vzali jsme si destičku a vlnu a jednu jehlu. A pak jsme si vzali formičku. Obkreslili jsme si jí. A pak jsme si vzali vlnu a tu vlnu dali na destičku. A začali jsme do ní bodat jehlou. A museli jsme to probodat tak hodně, že se to nedalo sundat. Moc se mi to líbilo. Vojta Z., 5. r.  

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
6
10

Historie anket

Náhodné foto

Výstava vánočních Betlémů v Modlíkově

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více