Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Výlet na Chaloupky 4. – 6. 2. 2013

4.3.2013

Část prvního únorového týdně strávili naši žáci ze 3. – 5. ročníku a také jeden šikovný prvňáček na Chaloupkách.

Během třídenního pobytu se školáci v programu Historie všedního dne seznamovali s běžnou prací našich předků – vyráběli sýr, stloukali máslo, pekli chlebové pečivo, spřádali vlákno ze lnu a konopí, tkali na tkalcovském stavu, zkusili, jak se kácí strom ruční pilou a sekyrou. Děti se samozřejmě věnovaly i poznávání přírody – pozorovaly ptáky, sledovaly pobytové stopy živočichů na louce a v lese, poznávaly podle různých znaků a stop zvířata, která u nás žijí, krmily zvířata na chaloupecké farmě.

Vedle tohoto programu jsme se vrátili do historie k starým českým pověstem, které děti ve skupinkách dramatizovaly a potom předvedly na společném vystoupení i v kostýmech. Bylo na co se dívat. Ve volných chvílích jsme měli hodiny zpěvu a tance, soutěžili jsme ve znalostech přírody, hráli jsme fazolové hry. Nechyběla ani noční stezka odvahy v temném lese. Protože s námi jeli tentokrát i stejně staří žáci z malotřídky v Uhelné Příbrami, poznaly naše děti nové kamarády.

Tři dny na Chaloupkách uběhly velice rychle. Zpátky jsme si užili cestování vlakem se čtyřmi přestupy, protože byla na trati výluka, dojeli jsme proto s hodinovým zpožděním, ale dobře.

A kdy nás čeká další pobyt? V květnu 2014 s letním programem. Dagmar Losenická

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
5
3

Historie anket

Náhodné foto

Obecní ples 2008

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více