Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Výlet na Krátkou

18.7.2017

Se staršími žáky - 3., 4. a 5. ročníkem jsme se vydali 21. a  22. 6. na školní výlet na  naši oblíbenou chalupu na Krátkou u Sněžného. Cestu tam jsme si zpestřili již tradičně návštěvou Regionálního muzea ve Žďáře, kde v současné době probíhá zajímavá výstava Žďár městem. Na Krátké jsme měli dva programy - poznávání Žďárských vrchů – turistická trasa Fryšava – Medlov - Pasecká skála – Kadov – Krátká a druhý den vycházka  a  pozorování ptactva s ornitologem panem Čejkou. Zpáteční cesta, přestože bylo horko, byla pohodlná, protože nám do Oudoleně velká zavazadla odvezla paní Slámová. Tímto ještě jednou děkujeme. Dagmar Losenická

  • Přijeli jsme autobusem do Žďáru nad Sázavou. Tam jsme šli do muzea. Viděli jsme tam Františka kardinála z Ditrichštejna. On zvolil Žďár za město. A v 16. století ve Žďáře mučili čarodějnici. Ale ona se přiznala, a tak ji nejdřív zabili a pak ji upálili. Moc se mi to líbilo.
    Pak jsme jeli na Krátkou. A  jak jsme přijeli, po obědě jsme šli na výlet a koupali jsme se. Jak jsme se vykoupali, tak jsme šli na skály. Přišli jsme v 18 hodin a šli jsme do pokoje vybalit si spacák a pak jsme opékali buřty. Já jsem si opekl jednoho buřta. Pak jsem šel do pokoje a měl jsem ještě hlad, tak jsem si dal rajskou. A pak nás paní učitelky zavolaly na loupání brambor, ale nikdo nechtěl, tak jsme museli jít já s Tomášem Hanzalíkem. A pak jsme šli spát.
    Ráno jsme vstali a šli na snídani. Po snídani přijel ornitolog, jmenoval  se  pan Čejka,  nasnídal  se a  šli jsme na vycházku a pozorovali jsme ptáky. Měli jsme najít ťuhýka. Našli jsme: vránu obecnou, straku obecnou, kosa černého, ťuhýka, pěnkavu, káně lesní, poštolku obecnou. A ty další si už nepamatuju. Já jsem byl zapisovatel. Když jsme se vrátili, tak jsme šli na oběd. Pak jsme šli balit. Když jsme sbalili, tak jsme velké  batohy dali do auta a paní Slámová nám je odvezla do školy. Pak jsme šli na autobus. Já se Stáňou jsme si dávali v autobusu hádanky. Když jsme přijeli do Ždírce, tak jsme si dali zmrzlinu. A já jsem Štěpovi koupil mentosky. Když jsme přijeli do Slavětína, tak tam byla babička a šli jsme do Oudoleně. Moc se mi to líbilo. Vojta Z., 3. r. 

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
6
1
1

Historie anket

Náhodné foto

90. narozeniny

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více