Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Výlet základní školy ke Kašparáku

2.5.2018

      Poslední dubnový školní den jsme strávili mimo školní lavice. Podnikli jsme pěší výlet ke Kašparáku. Počasí nám přálo, jen vítr nás trochu zlobil. U rybníka jsme se rozdělili na dvě skupiny: lesníky a vodníky. Lesníci pozorovali a poznávali bezobratlé živočichy v lese, vodníci lovili a určovali živočichy ve vodě. Poté nás čekala přednáška pana Josefa Stehna o myslivosti. Nakonec jsme si opekli špekáčky a zahráli hry. Dopoledne uteklo jako voda. Jsme rádi, že se nám den v přírodě vydařil :-) :-). Učitelky ZŠ

Postřehy dětí:

  • Šli jsme pěšky. Lovili jsme zvířátka. Opékali jsme buřty. Hráli jsme hru. Ta hra se jmenovala lesníci a hastrmani. Pak jsme měli přednášku o lesních zvířátkách. Přijel tam myslivec a říkal různé věci o lese a zvířatech. Líbilo se mi to. Lenka Z., 1. r.
  • Šli jsme pěšky. Lovili jsme zvířátka, Opékali jsme buřty. Líbilo se mi všechno. Lovili jsme pulce. Našli jsme mrtvého kapra. Jáchym D., 2. r.
  • Šli jsme ke Kašparáku v 7.35 hodin. Byli jsme rozděleni do dvou skupin, v jedné byli vodníci a v druhé lesníci. Já jsem byl ve vodnících, my vodníci jsme měli planktonky na chytání vodních živočichů. Pak jsme je měli nakreslit. Chytili jsme několik pulců a jednu pijavici. Pak jsme se vyměnili. Takže jsme byli lesníci. Chytili jsme sekáče a jiné živočichy, které jsme měli ve zkumavkách. Mezitím, jak jsme se měnili, tam byl myslivec, který nám ukázal kůži lišky a jezevce. Po tom všem jsme si opekli buřty. Štěpán H., 4. r.
  • V pondělí 30. 4. jsme šli ke Kašparáku. Rozdělili jsme se tam na vodníky a lesníky. Vodníci chytali ve vodě a chytli jsme i pulce, bruslařky, znakoplavky a pijavice a kvákaly tam žáby. Potom jsme se vyměnili. A my, co jsme byli vodníci, tak jsme se stali lesníky. Jako lesníci jsme viděli pavouky, brouky, stínky, mušky a pak jsme to všechno zkoumali. Opékali jsme buřty. A jako lesníci jsme měli přednášku, byla tam kůže z lišky a kůže z tchoře a jezevce. Odpoledne jsme měli přírodovědný kroužek, šli jsme do potoka u Blažků. Ulovili jsme ryby a pijavice. Lovili jsme síťkami. Hanička Z., 4. r.
K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více