Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Výsledky výtvarné soutěže

5.2.2013

Letos se žáci naší školy zúčastnili už počtvrté výtvarné soutěže Po stopách Jana Zrzavého, kterou organizuje Společnost Jana Zrzavého. Byla vyhlášena tři témata - Rodná zem nebo rodná Vysočina,  Co mě zaujalo o prázdninách a Jeníkovy pohádky - ilustrace k půvabným pohádkám, jejichž autorem je Jan Zrzavý. Mistr knížku napsal, ale neilustroval. Společnost Jana Zrzavého by ji v budoucnu ráda vydala, a to právě s dětskými ilustracemi. Obrázky děti kreslily už v říjnu, 26. listopadu proběhlo vyhodnocení.

Své práce zaslali do soutěže žáci ze škol z Okrouhlice,  Havlíčkovy Borové, Vojnova Městce, Sobíňova, Oudoleně a pořádající ZŠ Krucemburk.

Hodnocení se ujala paní Jana Zabloudilová, malířka a učitelka ze ZUŠ ve Žďáře nad Sázavou a člen Společnosti Jana Zrzavého, malíř Jan Jiří Rathsam. Porotce nejvíce zaujaly ilustrace k Jeníkovým pohádkám. Tyto obrázky se dětem povedly, proto byla udělena dvě první, dvě druhá a dvě třetí místa.

Máme velkou radost, že se velice dobře umístily dvě naše žákyně - jedno z prvních míst obsadila Lucinka Belatková ze druhého ročníku a druhé místo Dianka Nejedlá z pátého ročníku.

Práce dětí jsou vystavené v Základní škole v Krucemburku, kde je možné si je prohlédnout. Dagmar Losenická

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více