Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Školní výprava za Kelty do Nasavrk

2.10.2019

     V úterý 1. 10. jsme se žáky 4. – 5. ročníku uskutečnili výpravu za Kelty do Nasavrk. Navštívili jsme muzeum, potom jsme se prošli kolem známé Kaštanky.        
     Přírodní památka Kaštanka o rozloze 1,08 ha, je unikátním sadem kaštanovníků setých s plody jedlých kaštanů. Sad založil v roce 1776 Jan Adam Auersperg. Nachází se v něm zhruba sto stromů. Nejmohutnější z nich, zvaný „Knížák,“ spolu s dalšími devatenácti stromy pochází ještě z původní výsadby. Nasavrky mají rozkvetlý strom kaštanovníku ve znaku.
     Nevynechali jsme ani arboretum v areálu včelařského učiliště. Poslední zastávkou byl keltský archeoskanzen. Učitelky ZŠ

  • Do Nasavrk jsme jeli autobusem v 7.20 ze Ždírce. Přijeli jsme do Nasavrk a šli jsme do muzea. V muzeu jsme viděli hezké exponáty a film o Keltech. Líbilo se mi, jak Keltové pohřbívali. A také jsme si vyzkoušeli točit hrnčířským kruhem, mlít obilí, brousit švartnu a dmýchat do pece na tavení železa. Potom jsme šli kolem sadu Kaštanka do zahrady u včelařské školy a do keltského skanzenu. Tam byly keltské domy a hradby. Nakonec jsme šli na autobus, kterým jsme dojeli do Ždírce nad Doubravou, a dalším ze Ždírce do Slavětína. Ze Slavětína nás svezla do Oudoleně mamka Nely Slámové a hurá domů. Jenda S., 4. r.

 

Anketa

Jaký dárek byste chtěla dostat ke svátku sv. Valentýna?
9
2
1
1
1

Historie anket

Náhodné foto

Mateřská škola - květen 2018

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více