Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Žáci základní školy navštívili výstavu Chotěbořské dny medu

19.10.2018

      Žáci základní školy navštívili ve dnech 17. 10. a 18. 10. výstavu Chotěbořské dny medu. Výstava byla rozsáhlá a velmi poučná. Žáci zkoumali pod mikroskopem části včelího těla, prohlíželi medomety různých typů a stáří, poučili se o rostlinách, které včelkám nejvíce prospívají, shlédli vtipný film o životě v úlu a o vývoji včely jako člena společenství, ozdobili si medový perník (a většinou ho ihned zkonzumovali), vyrobili svíčku z včelího vosku (a odnesli si ji domů – nešla sníst ), ochutnali různé druhy medu a pozorovali život včel v proskleném úlu.
     Všichni se vrátili plni dojmů a nových poznatků. Učitelky ZŠ

  • Ve   čtvrtek   jsme   jeli   autobusem do Chotěboře. A v autobuse byla babička. Šli jsme do Junioru. Nejdřív jsme šli na promítání. Tam jsme se dívali, co všechno musí udělat dělnice. Vylíhne se uklízečkou, krmí starší mláďata, krmí mladší mláďata, staví, stráží, létá. Vyráběli jsme svíčky a zdobili perníky. Koukali jsme se do zkumavek. Šli jsme se podívat, co se musí udělat s medem, když je od včel hotový. Dívali jsme se na tabule. Viděli jsme královnu a živé včely, dozvěděli jsme se, jaké kytky mají nejraději, jak vypadá úl. Ochutnávali jsme med. A dělali pracovní listy. Bětka Z., 5. r.    

 

Anketa

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Půjdete volit?
10
4

Historie anket

Náhodné foto

Výtvarné dílny - vánoční ozdoby

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více