Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Září v mateřské škole

13.10.2018

     Tento školní rok je v mateřské škole zapsaných 22 dětí, i když zatím nové děti chodí pouze 3, další k nám přijdou v průběhu roku. Září je pro děti v mateřské škole těžké období, starší děti si vzpomínají na pravidla, která tu platila před prázdninami, a připomínají si brzké vstávání do školky a pro menší děti je vše nové, a tak u obou někdy převládá nejistota a stesk po rodičích. 
     Adaptační období však nakonec všechny děti krásně zvládly. Mladší děti byly statečné a ty starší se je snažily zasvětit do našich zvyklostí a pravidel. Toto září ale bylo přece jen v něčem nové pro všechny děti. Školka se totiž po prázdninách oblékla do nového kabátku, velké skříně se přesunuly na chodbu a pro děti tak ve třídě vzniklo zas o něco více prostoru. Snad největší novinkou jsou ale nové koutky (= centra aktivit) a je jich rovnou deset. Cílem těchto center aktivit je větší samostatnost při práci dětí, zároveň převzetí odpovědnosti a možnost výběru. Během září si děti koutky pojmenovaly a vytvořily k nim obrázky, aby lépe věděly, k čemu jaký koutek slouží. V naší třídě se tedy například nachází: MOZEČKOVÝ KOUTEK, GARÁŽOVÝ KOUTEK, ZKOUMACÍ KOUTEK a mnoho dalších.
     Kdyby bylo tento rok přece jen některým dětem smutno, mohou se obrátit na novou kamarádku, která tu bude trávit čas s námi – víla Agáta. Ta nás bude po celý rok provázet čtyřmi královstvími (Království vzduchu, Království vody, Království slunce a Království půdy). A i když byl první měsíc ve školce zaměřen hlavně na bezpečné prostředí, příjemnou atmosféru, klid a pohodu, přece jen už jsme s dětmi stihli spoustu aktivit:

  • vzdělávací program v Horní Krupé: Kdo bydlí v koši? (program o třídění odpadu)
  • zahájení plavání předškolních dětí v bazénu v Hlinsku
  • vytvoření pravidel (děti si je samy vytvořily), abychom se ve školce cítili všichni hezky
  • seznámení se s vílou Agátou, která má ráda přírodu, a zároveň s kouzelnicí Civilizací. Děti poznávaly, co má která ráda, a přiřazovaly k ní obrázky.

     A teď už se jen můžeme společně s dětmi těšit na další dobrodružství, která zažijeme společně s Agátou v našich nových koutcích. Paní učitelky MŠ

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
10
18

Historie anket

Náhodné foto

Vánoční besídka a jarmark

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více