Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Závěr školního roku v mateřské školce

30.6.2015

Hned první červnový den - Mezinárodní den dětí - jsme v naší školce oslavili spolu s dětmi formou soutěživých her na stanovištích na školní zahradě.

Děti házely míčky na cíl, hádaly po hmatu, co se skrývá ve vaku plném překvapení, zkoušely dovést kamaráda, který měl zavázané oči, k cíli, zaskákaly si o závod se svázanýma nohama, či prolézaly "strachovým" pytlem.
Odměnou dětem byly drobné sladkosti. Oplatkovou medaili si hrdě odnášely na krku domů.

První dva červnové týdny k nám do MŠ docházela na souvislou pedagogickou praxi studentka Hanka z VOŠ a SPgŠ v Litomyšli, která děti asi nejvíce pobavila  hrou "na chemiky a badatele", když spolu prováděli různé pokusy s vodou, olejem, jarem a jinými domácími surovinami. Nakonec si vyrobili domácí bublifuk.

Předškoláci absolvovali spolu se svými staršími kamarády ze základní školy přednášku "Život včel a včelařství" o životě, významu a zajímavostech ze života včel. Přednášku poutavě vedli pan David Bačkovský a pan Petr Ondráček.

Také jsme se s předškoláky, kteří v září nastoupí do 1. třídy základní školy, usilovně připravovali na den jejich vyřazení z mateřské školy, které bylo plánované spolu se slavnostním vyřazením žáků 5. ročníku základní školy a mělo se nést v duchu indiánského života a  moudrosti.

Děti si vyráběly indiánské čelenky s péry, přívěsky, dešťové hole a učily se indiánské tance. Veškeré přípravy vyvrcholily vystoupením před kulturním domem v sobotu 13. června. Počasí nám nakloněné nebylo, ale děti vytrvaly a dojetí skrýval málokdo.

Na závěr školního roku se děti zúčastnily výchovného koncertu s názvem "Wolfík" - o životě a díle Wolfganga Amadea Mozarta, od jehož narození v lednu příštího roku uplyne 260 let. Vyslechly si jeho nejznámější skladby hravou formou v živém podání pana lektora, zazpívaly si a zahrály na rytmické nástroje.

Dne 23. června jsme vyjeli spolu s MŠ Sobíňov na školní výlet na Babiččin dvoreček do Licibořic. Děti se rozdělily do skupin podle věku a absolvovaly prohlídku statku, kde mohly zblízka pozorovat a krmit domácí zvířata (kozy a ovce různých plemen, drůbež, domácí ptactvo, vepře i kravku), ale i netradiční zvířátka, jako jsou nutrie. V Dědečkově oboře pak na nás čekali koně, divoká prasata, pštrosi, ale i lesní zvěř, jako jsou daňci a mufloni. Počasí k nám tentokrát bylo shovívavé, pláštěnky zůstaly schované v batůžcích, a tak jsme si domů odváželi samé milé zážitky.

Teď už se s dětmi těšíme na prázdniny a všichni si přejeme, ať jsou příjemně slunné, ať načerpáme nové síly a ve zdraví se sejdeme v novém školním roce. Daniela Balková, učitelka MŠ

Foto: Přednáška Život včel a včelařství

Foto: Výchovný koncert Wolfík

Foto: Výlet do Licibořic

Foto: Fotili jsme se na tablo

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více