Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Žijeme olympiádou

21.3.2018

I činnosti ve školní družině a klubu poznamenala veliká sportovní akce, jakou bezesporu zimní olympijské hry jsou.

Nejdříve jsme vytvořili nástěnku, kterou ozdobily obrazy kreslené vodovými barvami a tuší, tyto obrázky představovaly různé zimní sporty. Seznámili jsme se se jmény českých reprezentantů, s méně známými disciplínami. Biatlon, hokej, skoky na lyžích, snowboarding, rychlobruslení, krasobruslení znají skoro všichni, ale třeba curling, skeleton, boby, severská kombinace, short track až tak známé nejsou.

Radovali jsme se z neuvěřitelných úspěchů dvojnásobně zlaté Ester Ledecké, ze stříbrných medailí Martiny Sáblíkové a Michala Krčmáře a bronzových Veroniky Vítkové, Evy Samkové a Karolíny Erbanové.

Vyráběli jsme medaile z papíru a vlny, kreslili české vlajky, čepice zvané „Raškovky“ a skoro všechny děti si zkusily vytvořit a vybarvit olympijské kruhy. Neopomněli jsme ani zmínit olympijské heslo „Citius, altius, fortius“ (Rychleji, výše, silněji), které nám připomíná, že by člověk měl na sobě neustále pracovat a snažit se dělat pokroky. K.Ch.

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
3
3

Historie anket

Náhodné foto

Krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více