Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

ZŠ - Výlet do Prahy s překvapením

4.4.2019

     Ve čtvrtek 28. 3. jsme se vydali se žáky 4. a 5. ročníku do Prahy. V rámci ŠABLON II. jsme uskutečnili první z projektových dnů mimo školu – Praha Karla IV. Učitelky ZŠ

  • Ve čtvrtek jsme měli sraz v Přibyslavi v 6.30 hodin. Jeli jsme asi 2 hodiny do Prahy. Když jsme vystoupili, šli jsme navštívit tyto památky: socha Angličana, který zachránil židovské děti, velká kavárna, dívali jsme se na Španělskou synagogu, Betlémskou kapli, šli jsme do muzea Karlova mostu (velké překvapení – jízda na lodi po Vltavě), Karlův most, chrám sv. Víta, Pražský hrad, Zlatá ulička, muzeum s obrazy, Václavské náměstí, pamětní deska J. Palacha. A pak jsme šli na vlak a jeli do Brodu, tam jsme přestoupili na vlak do Přibyslavi, kde si nás vyzvedli rodiče. My jsme brali Stáňu. Bylo to moc hezké. Bětka Z., 5. r.
  • Ve čtvrtek 28. 3. jsme jeli vlakem do Prahy. Sraz byl v Přibyslavi v 6.30. Pak jsme přijeli do Prahy a tam jsme šli do kavárny (a tam byl obraz Sira Wintona a taky tam byla jeho socha). Taky jsme navštívili: chrám sv. Víta, Pražský hrad, Zlatou uličku, baziliku sv. Jiří a obrazárnu – tam jsem si koupila turistickou vizitku do deníku. Viděli jsme mramorový sloup, napodobeninu klenotů, výstavu rytířského brnění – meče, pušky, … Taky jsme pluli po Vltavě lodí. To bylo nejlepší. Ta paní nám říkala, že největší povodeň byla v roce 2002 a že Vltava zamrzala, ale teď už nezamrzá. V zimě je teplá a v létě studená. A když byla Vltava zamrzlá, tak na ní lidi bruslili a ledaři tam sekali led do pivovarů na chlazení piva. A před Karlovým mostem tam stál Juditin most (menší a do poloviny dřevěný). A že na Karlově mostě jezdila koňská tramvaj. Viděli jsme labutě a lysky. Pak jsme jeli metrem a jeli jsme vlakem zpátky do Přibyslavi a tam pro mě přijela mamka. Byla jsem moc unavená, ale stálo to za to. Hanka Z., 5. r.
  • Jako první památka byla socha Nicholase Wintona. Pak jsme šli do muzea o Karlově mostě. Kde jsem se dozvěděl, že první kamenný most byl Juditin. Pak jsme pluli po Vltavě a pod Karlovým mostem. A viděl jsem místo, kde se natáčely Chobotnice z druhého patra. A hned, jak jsme dopluli, šli jsme přes Karlův most. A tam jsme poznávali sochy. Pak jsme šli na Pražský hrad. Kde jsme hned šli do chrámu sv. Víta. Po chrámu sv. Víta jsme šli do Zlaté uličky. Po Zlaté uličce jsme šli do metra, kde jsme vystoupili na zastávce Muzeum. A pak jsme byli na Václaváku. Ale nejvíc se mi líbila plavba po Vltavě. Staník M., 5. r.
K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více